Rolki fitness

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

elle22
Posty: 2
Rejestracja: pn marca 11, 2013 8:40
Jeżdżę od: 02 wrz 1999

Rolki fitness

Post autor: elle22 » wt marca 12, 2013 12:36

Hej wszystkim :)

Poszukuję dla siebie rolek do jazdy fitness. Nie jestem laikiem w temacie, bowiem od wielu lat jeżdżę rekreacyjnie na rolkach, jednak mój sprzęt pamięta już dość zamierzchłe czasy i chciałabym wreszcie kupić coś nowego. Na swoich rolkach Roxa ( :mrgreen: ) głównie starałam się jeździć w miarę szybko, żadnych skoków ani innych tricków nie uskuteczniam, bo się zwyczajnie boję. Tak że szukam czegoś, na czym będzie można rozwinąć przyjemną prędkość, przy czym będę jeździć po chodnikach/ścieżkach w stolicy, więc nawierzchnia idealnie gładka to nie będzie. Dzisiaj zaczęłam coś czytać o tym, że wybór twardości kółek zależny jest od wagi - ja ważę zaledwie 46 kg przy wzroście 162 cm. Wychodzi mi na to, że kółka powinny mieć 80/84 mm, co do tej twardości nie mam pojęcia. Początkowo chciałam wybrać coś z rolek K2, jednak ceny mnie powaliły, a ja chciałabym się zamknąć w 400 zł. Pomożecie?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki fitness

Post autor: zico » wt marca 12, 2013 6:24

Jeśli w grę wchodzą chodniki, to rolki do jazdy miejskiej (freeride / urban skating).
Ceny od 600pln wzwyż.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

elle22
Posty: 2
Rejestracja: pn marca 11, 2013 8:40
Jeżdżę od: 02 wrz 1999

Re: Rolki fitness

Post autor: elle22 » wt marca 12, 2013 11:54

Nie no, chodniki jako takie nie. Czasem kostka brukowa, ale nie na tym się skupiam.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki fitness

Post autor: Doody » wt marca 12, 2013 1:26

W 400zł się nie zamkniesz jeśli chcesz dobry i nowy sprzęt, niezależnie od rodzaju jazdy. Do jazdy rekreacyjnej poszukaj czegoś Powerslide'a z serii Phuzion lub zerknij też na Rollerblade Spark 84, Activia lub Crossfire. Ponieważ piszesz że jeździsz już dłuższy czas, to koła 90 mm nie powinny być dla Ciebie większym problemem.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”