Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

fantango
Posty: 15
Rejestracja: sob czerwca 08, 2013 4:44
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2009
Lokalizacja: Nuremberg

Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: fantango » ndz czerwca 09, 2013 9:07

Dzien Dobry,
Od kilku lat jezdze na rolkach Rollerblade Spark 80 – w sezonie 2-3 razy w tygodniu. Z 80tek wycisnalem juz chyba co sie da i.... brakuje predkosci. Jestem amatorem, ale na rolkach czuje sie pewnie, to czego szukam to przemieszczanie sie z punktu A do B na dystansie 15-30 km, moze wiekszym. Zdecydowanie ciagnie mnie w kierunku wiekszych predkosci – dla predkosci jestem w stanie poswiecic sterownosc, no i calkowicie wykluczam krecenie baczkow i tym podobnych. Chcialbym wskoczyc na kola 100mm i rozwazam wybor pomiedzy trzema modelami:
Powerslide R4, Bont Semi Race 100mm, PowerSlide Phuzion 9, ze wskazaniem na ten pierwszy model.

Moje dane to: 36lat, 186 cm wzrostu przy wagdze 65kg (szczupla budowa ciala), but 46

Pytania: Czy Powerslide R4 bedzie optymalnym wyborem? Na co zwrocic szczegolna uwage przy mojej dosc specyficznej budowie ciala? – jestem wysoki przy stosunkowo malej wadze = dlugie nogi, niezbyt masywne. Moje watpliwosci dotycza buta: czy przy takiej dzwigni poradze sobie w bucie semi czy raczej radzicie wybrac but wysoki?
Z gory dziekuje za wskazowki.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: Toudi » ndz czerwca 09, 2013 9:53

Co masz sobie nie poradzić?
Jesteś lekki, to raczej nie bedzie ci się gięła kostka.
To wszystko pod warunkiem, że buty nie będą za szerokie i będą trzymały.
Pozdrawiam
Piotr

fantango
Posty: 15
Rejestracja: sob czerwca 08, 2013 4:44
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2009
Lokalizacja: Nuremberg

Re: Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: fantango » ndz czerwca 09, 2013 10:30

Dziekuje za szybka odpowiedz. Troche rozwine temat - w takim razie w gre wchodza tylko dwa pierwsze modele.
Czy z uwagi na moja sylwetke i rozmiar buta bedzie mialo znaczenie czy but jest mocowany w 2 punktach tak jak w przypadku PS R4 czy 3 punktach (model Bont Semi Race)? Chodzi mi o to czy ja jako amator odczuje jakakolwiek roznice w momencie gdy udoskonale technike jazdy?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: Toudi » ndz czerwca 09, 2013 11:36

Nie, ilości punktów mocowania nie odczujesz.
To raczej chodzi o przekonanie Bonta o wyższości 3-punktowego mocowania nad 2-punktowym.
O tym lepiej poczytać na stronie Bonta.
Na pewno jednak nie jest to rzecz, która będzie Cię ograniczać lub w istotny sposób wpływać na rozwój Twojej techniki jazdy.
Zresztą Bont produkuje również buty z 2-punktowym mocowaniem.
Rollerblade też ma takie buty.

Teraz musisz po prostu wybrać dobrze lżący but. To zdecydowanie najważniejsze ze wszystkiego.
Przy czym musisz wiedzieć, że tego rodzaju buty nie ukladają się do nogi, jak fitnesy - są wykończone znacznie cieńszą gąbką. Jeśli przymierzany but nie leży, to nie licz na to, że coś się poprawi po godzinie czy 20 godzinach użytkowania, szczególnie jeśli jest za szeroki.
Zmierzam do tego, żebyś na początku nie robiła założeń odnośnie marki, koloru, dostępnego zestawu kół i płozy (zresztą w dobrym sklepie mozesz złożyć zestaw na zamówienie) czy czegokolwiek - przymierz wszystkie modele, jaki dasz radę, zanim wybierzesz.
Musisz założyć, postać, zawiązać, znów postać. To może zając trochę czasu.
Ja ostatnio przymierzałem chyba z 5 modeli i jeszcze kilka rozmiarów. Zajęło mi to 2 razy po 2 godziny.
Zresztą wszystkiego dowiesz się na miejscu w sklepie.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: mrv » pn czerwca 10, 2013 3:51

Toudi pisze:Nie, ilości punktów mocowania nie odczujesz.
To raczej chodzi o przekonanie Bonta o wyższości 3-punktowego mocowania nad 2-punktowym.
O tym lepiej poczytać na stronie Bonta.
Na pewno jednak nie jest to rzecz, która będzie Cię ograniczać lub w istotny sposób wpływać na rozwój Twojej techniki jazdy.
Zresztą Bont produkuje również buty z 2-punktowym mocowaniem.
Rollerblade też ma takie buty.

Teraz musisz po prostu wybrać dobrze lżący but. To zdecydowanie najważniejsze ze wszystkiego.
Przy czym musisz wiedzieć, że tego rodzaju buty nie ukladają się do nogi, jak fitnesy - są wykończone znacznie cieńszą gąbką. Jeśli przymierzany but nie leży, to nie licz na to, że coś się poprawi po godzinie czy 20 godzinach użytkowania, szczególnie jeśli jest za szeroki.
Zmierzam do tego, żebyś na początku nie robiła założeń odnośnie marki, koloru, dostępnego zestawu kół i płozy (zresztą w dobrym sklepie mozesz złożyć zestaw na zamówienie) czy czegokolwiek - przymierz wszystkie modele, jaki dasz radę, zanim wybierzesz.
Musisz założyć, postać, zawiązać, znów postać. To może zając trochę czasu.
Ja ostatnio przymierzałem chyba z 5 modeli i jeszcze kilka rozmiarów. Zajęło mi to 2 razy po 2 godziny.
Zresztą wszystkiego dowiesz się na miejscu w sklepie.
Toudi kurde ja ogólnie jestem drewniak ale różnice między 2pkt i 3pkt czuje! uwazam że 3pkt jest prawie idealnym rozwiązaniem na drogi. mankamenty ma takie jak pisałeś. Coś za coś. Szyny 3pkt Bonta są jakościowo o wiele lepsze niż to co gość dostanie w R4.
Bonta rozważałbym na równi z innymi bo tak jak napisałeś but to element kluczowy - jak nie pasuje to firma nic nie da. Tu pełna zgoda.
Porównywałem ostatnio Bonta z R4 i zdecydowanie Bont jest twardszy, ale czy oznacza to dyskomfort? Nie

fantango
Posty: 15
Rejestracja: sob czerwca 08, 2013 4:44
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2009
Lokalizacja: Nuremberg

Re: Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: fantango » pn czerwca 10, 2013 8:46

Toudi, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz i rozwianie moich watpliwosci.
Poloze nacisk na wybor dobrego buta - mam dosyc waska stope wiec tak jak powiedziales bez dobrej przymiarki sie nie obedzie. Mieszkam w Bayern wiec zanim udam sie do sklepu chce juz dokladnie wiedziec czego chce.
Jeszcze jedno pytanie: Rozumiem, ze w pierwotnej konfiguracji kolka powinny byc ustawione blisko siebie. Jaki wplyw na jazde bedzie mialo zwiekszenie odleglosci pomiedzy osiami kolek?

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: waluś » pn czerwca 10, 2013 11:08

Chodzi Ci o np. szynę 4x100mm z włożonymi kółkami 90mm?

fantango
Posty: 15
Rejestracja: sob czerwca 08, 2013 4:44
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2009
Lokalizacja: Nuremberg

Re: Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: fantango » pn czerwca 10, 2013 12:26

Cofam pytanie i zamykam temat.
Spojrzalem na dwa rozne zdjecia Bont Semi Race i wygladalo to tak jakby byly zalozone 2 szyny o roznej dlugosci, tzn. gdzie odleglosc pomiedzy kolkami byla rozna. Chodzilo mi o 4x100.
Dziekuje za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Powerslide R4 + szczupla budowa ciala

Post autor: mrv » pn czerwca 10, 2013 11:39

fantango pisze:Cofam pytanie i zamykam temat.
Spojrzalem na dwa rozne zdjecia Bont Semi Race i wygladalo to tak jakby byly zalozone 2 szyny o roznej dlugosci, tzn. gdzie odleglosc pomiedzy kolkami byla rozna. Chodzilo mi o 4x100.
Dziekuje za odpowiedzi.
Pytanie jest dobre bo możesz spotkać szynę 13,0" jak i 12,8" a nawet 12,6" do setupu 4x100.

Generalnie uważa się że dłuższa szyna jest dla wyższych zawodników. Dłuższa szyna może stanowić problem przy przekładance, dłuższa szyna to wreszcie nieco więcej do podniesienia przy każdym kroku, ale wagą bym się tu specjalnie nie podniecał.
Długością która jest ok jest 12,8" i raczej w tym kierunku bym sie rozgladal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”