Składak na bucie RB Tempest

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Składak na bucie RB Tempest

Post autor: cactus » czw października 17, 2013 3:57

Witajcie,
Rozglądam się za nowym sprzętem pod przyszły sezon.
Co powiecie o takim zestawie:

But RB Tempest 100 ... brać w standardowym zestawieniu z płozą i kołami czy warto coś zamieszać?

Płoza Powerslide Triple X srebrna 12'8 3x100 1x90, Koła Luigino 85A +100zł do standardu
Płoza Powerslide Triple X srebrna 12'8 3x110 1x100, Koła Luigino 85a +200zł do standardu

Koła Atom lub Matter + 200zł


To mój pierwszy sprzęt z tej półki cenowej więc wolałbym nie żałować ani jednej wydanej złotówki ;)
Co do buta raczej nie mam wątpliwości - wiem że jest chwalony i na 100% przy nim zostane. Pytanie o płoze i koła, jakie są wasze opinie?
Dodam że mam 190cm i waże 100kg. Treningi 2/3x w tygodniu po 30/40km.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Składak na bucie RB Tempest

Post autor: zico » czw października 17, 2013 4:23

Na pewno kółka Matter czy Atom będą szybsze niż standardowe. Jednak masz jeszcze inne cechy kół, które wpływają na przyjemność jazdy. Jeśli masz bardzo gładkie trasy - to nie problemu, jeśli jednak masz trasy mieszane lub gorsze, to wtedy lepiej zastanowić się nad innymi kółkami.
Atomy są uważane za klocki - trwałe, ale nie amortyzujące. Mattery w zależności od modelu mają felerne huby i zdarzają się modele, które szybciej się ścierają.
Musisz sprecyzować jakie to będą modele kół.

Następnie ważniejszą kwestią jest regulacja szyn - Tempest oryginalnie ma możliwość regulacji szyn na boki, umożliwia to szyna Rollerblade.
Z szynami Triple XXX jest różnie - jest regulacja przód tył lub boki. Lepiej żebyś miał regulację na boki, tj. w oryginale.
But Tempest ma mocowanie szyn nieruchome, dlatego oryginalne szyny są najlepiej dopasowane (przednie kółko ma wystawać tak samo jak tylne lub może być przesunięta szyna do przodu, nigdy nie do tyłu względem butów).
Regulacja na boki daje nam możliwość dobrego dopasowania do ustawienia płaszczyzny kół, nóg - ma być prostopadle do podłoża.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”