Używane rolki/łożyska

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

dziadziu
Posty: 1
Rejestracja: ndz marca 23, 2014 1:23
Moje rolki: Spokey
Jeżdżę od: 02 sty 2012

Używane rolki/łożyska

Post autor: dziadziu » wt kwietnia 01, 2014 4:33

Witam, otóż przeglądając allegro w poszukiwaniu rolek natknąłem się na pewną aukcje z używanymi rolkami
http://allegro. pl/lyzworolki-rollerblade-crossfire-90-i4111714683.html
Zastanawia mnie czy opłaca się ich kupno... Teraz zapytanie do Was, dowiedziałem się od sprzedającej że rolki były zakupione w 2010/11 roku i kilka razy jeżdżone, czy łożyska lub inne części mogły się popsuć w czasie tak długiego leżakowania ? Jeśli tak, to czy naoliwienie łożysk wystarczy ? z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Używane rolki/łożyska

Post autor: Toudi » pt kwietnia 04, 2014 9:39

jeśli przed leżakowaniem łożyska nie były mokre, to raczej nie. Zapytaj się, ile sekund kręcą się koła po pokręceniu ręką.
Jeśli jednak rolki jeżdżone tylko kilka razy, to raczej nie w deszczu.
Kółka niszczą się raczej od jazdy a 2 lata leżenia chyba niezbyt wiele zmienia w takich kołach. Jeśli to jakiś słaby jeździec był, to mógł te koła nierówno zetrzeć, więc pasowałoby obejrzeć zdjęcie profilu kół, czyli zrobione wzdłuż szyny. Starcie kół odpowie też na pytanie, ile były używane.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”