Masa Krytyczna

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Mozzard
Posty: 11
Rejestracja: śr kwietnia 02, 2008 7:39

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Mozzard » śr kwietnia 02, 2008 8:56

Na Krzycha jakiś ŚLEPY KRETYN wpadł :arrow: Gdy do okoła w promieniu 50metrów po za arielem który gonił w przeciwnym kierunku nie było nikogo. Dwa pasy wolne, każdy po 3,5 metra, zero pojazdów czysty gładki asfalt. Kretyn wpadł właśnie na mnie. Jak fortepian z jasnego nieba. Jeśli Michaś nie czujesz gdzie kończą się twoje rolki to kup sobie japonki. Jeśli zaś nie potrafisz hamować to się nie rozpędzaj. Dzisiaj jestem obecny na forum bo oba kolana, oba łokcie mam poharatane. Lewy bark mi chrupie. W ręku nie mogę utrzymać kubka z wodą. Parę lat nie miałem takich siniaków. Nawet na głowie mam szramę. Dzisiaj zamiast korzystać z słoneczka, rześkich poranków i chłodnych wieczorów siedzę cały dzień w domu, leczę rany i smaruję altacetem opuchliznę. Następnego dnia zamiast jechać na maraton jechałem do szpitala na prześwietlenie.

:evil: :evil: :evil: Ślepi kretyni panczeniści do gazu :!: :evil: :evil: :evil:
Boże chroń mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: WFH » śr kwietnia 02, 2008 9:08

Mozzard pisze: :evil: :evil: :evil: Ślepi kretyni panczeniści do gazu :!: :evil: :evil: :evil:
Zastanów się trochę co piszesz...

Mozzard
Posty: 11
Rejestracja: śr kwietnia 02, 2008 7:39

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Mozzard » śr kwietnia 02, 2008 9:58

Czytaj wątek od początku bracie.
Boże chroń mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradzę.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: zico » śr kwietnia 02, 2008 10:07

Na priva sobie to wyjaśnijcie, a nie bałagan w wątku robicie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: WFH » śr kwietnia 02, 2008 10:27

zico pisze:Na priva sobie to wyjaśnijcie, a nie bałagan w wątku robicie.
Nie chodzi mi o robienie bałaganu, tylko wydaje mi sie, że takie sformułowanie jest niestosowne, że tak łagodnie powiem. A wyjaśniać myślę, że nie ma czego, wyraziłem tylko swoje zdanie.
A żeby nie było, że piszę nie na temat - nigdy nie byłem na Masie, ale może kiedyś mi się uda wybrać.

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: michał1990 » śr kwietnia 02, 2008 10:29

Napisalem mu na privie bo rzeczywiscie nie ma po co tutaj sie sprzeczac
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: zico » śr kwietnia 02, 2008 10:40

WFH pisze:
zico pisze:Na priva sobie to wyjaśnijcie, a nie bałagan w wątku robicie.
Nie chodzi mi o robienie bałaganu, tylko wydaje mi sie, że takie sformułowanie jest niestosowne, że tak łagodnie powiem. A wyjaśniać myślę, że nie ma czego, wyraziłem tylko swoje zdanie.
A żeby nie było, że piszę nie na temat - nigdy nie byłem na Masie, ale może kiedyś mi się uda wybrać.

A to akurat nie do Ciebie było :P
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Ariel » śr maja 14, 2008 10:45

Mozzard odpuść, takie rzeczy się zdarzają. Na pewno nie było to zamierzone działanie.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Ariel » śr maja 14, 2008 10:48

Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Ariel » pn maja 19, 2008 5:45

Miłość wzrasta poprzez miłość

skeler
Posty: 21
Rejestracja: sob września 24, 2005 8:53
Jeżdżę od: 02 maja 1988
Lokalizacja: Konstancin
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: skeler » czw lipca 24, 2008 2:09

Plakat promujący rolki na Masie:
http://travers.pl/graf/rolki_plakat01.pdf
zachęcam do drukowania i dystrybucji ;-)

Nuptia
Posty: 14
Rejestracja: pt lipca 18, 2008 4:41

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Nuptia » czw lipca 24, 2008 10:22

Czy Ja dobrze zrozumiałam czy jutro jest Masa Krytyczna o 18,00 ?? Ostatni piątek miesiąca to jutro??? Bardzo Chetnie wzielabym w niej udział.
"Każdy człowiek na ziemi ma jakiś skarb, który gdzieś na niego czeka." SZUKAM...

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Ariel » czw lipca 24, 2008 10:33

Tak, jutro ma być Masa:

Piątek, 25 lipca - Pomnik Kopernika, godz. 18:00
(po raz ostatni pod Kopernikiem)

Planowana trasa przejazdu:

Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Pl. Bankowy, Al. Solidarności, Towarowa, Prosta, Kasprzaka, Wolska, Połczyńska, Dźwigowa, Globusowa, Świerszcza, Traktorzystów, Wojciechowskiego, Keniga, Warszawska, Gierdziejewskiego, Cierlicka, Kościuszki, Bohaterów Warszawy, Plac 1000-lecia, Sławka, Dzieci Warszawy, Ryżowa, Kleszczowa, Al. Jerozolimskie, Rondo Zesłańców Syberyjskich (tunel), Al. Prymasa 1000-lecia, Kasprzaka, Prosta, Rondo ONZ, Al. Jana Pawła II, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Nuptia
Posty: 14
Rejestracja: pt lipca 18, 2008 4:41

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Nuptia » czw lipca 24, 2008 10:48

Dziękuję za informacje :-) Czemu po raz ostatni?? Jak Ja sie dopiero rozbujałam :-/ postaram się być aczkolwiek pracuje do 17 wiec bedzie ciezko :-) więc mam nadzieje do zobaczyska :-)
"Każdy człowiek na ziemi ma jakiś skarb, który gdzieś na niego czeka." SZUKAM...

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: romanwrotkarz » czw lipca 24, 2008 11:58

Wszystko się zgadza oprócz treści.
Cytuję treść plakatu:
"
Nasze cele
- zwrócenie uwagi na obecność rowerów w mieście
- wykorzywywanie asfaltu jako podstawowej nawierzchni dróg rowerowych
- powstanie spójnej sieci wygodnych i bezpiecznych dróg rowerowych przejezdnych dla wszystkich typów rowerów oraz towarzyszącej im infrastruktury np.parkingi
- utrzymywanie głównych ciągów rowerowych w stanie przejezdności przez cały rok
- wprowadzenie na wzór wielu miast w Europie systwmu wypożyczania rowerów miejskich
- większy udział rowerów z ruchu ulicznym
Warszawa miastem przyjaznym rowerzystom, w którym można swobodnie i bezpiecznie poruszać się na rowerze oraz go bezpiecznie parkować.
"

Brakuje mi tu wzmianki o rolkach i rolkarzach. Asfalt to nie wszystko. Musi być najwyższej jakości ( nie bąblujacy, nie pękający i dla odróżnienia od dóg samochodowych, w kolorze czerwonym.
Szerokość ścieżki powinna być taka., żeby swobodnie mogło się wyminąć dwóch rolkarzy. Przypominam, że rolkarz zajmuje 2 razy szerszy pas niż rowerzysta, więc wszystkie ścieżki powinny być 2 razy szersze niż są.
Bezpieczeństwo na skrzyżowaniach gwarantują tylko kładki nad jezdnią i tunele pod jezdnią dla rowerzystów i rolkarzy. Samo napisanie słowa bezpieczeństwo nic nie zmieni w tym zakresie.

Skoro rolkarze uczestniczą w masie krytycznej , to należy ich uwzględniać też.
No i sprawa ciągłości tras rowerowo rolkarskich. Póki co nie ma jak dojechać do centrum warszawy ( celowo piszę z małej litery w..) na rolkach z sąsiednich dzielnic i gmin, bo nie ma na peryferiach tego molocha pasów ruchu rowerowo - rolkarskich. Jak ktoś lubi wytrząsarkę w postaci dziurawych i koślawych płyt chodnikowych, tudzież bruku i kostki czy dziurawego i popękanego asfaltu, jego hobby :)
Warto pomyśleć o równoległej ze ścieżkami rowerowo-rolkarskimi , sieci chodników dla pieszych, aby piesi nie byli zmuszeni wchodzić w paradę rowerzystom i rolkarzom.
Istniejące scieżki rowerowe z kotki powino się zalać dobrej klasy asfaltem, bo wypaczają się i zarastają zielskiem pokrywają sie warstwą piachu.
Profil ścieżek powinien być z lekkim spadkiem na boki, aby nie tworzyły się kałuże po daszczach Powinno to być rygorystycznie sprawdzane przy odbiorze techicznym ścieżek rowerowo-rolkarskich.
A ze sprzątanem, to trzeba by dużej kasy na utrzymanie armii sprzątaczy i parku maszynowego dla nich.
Juz nieraz na różnych forach i w ankietach pisałem o tym, ale jakoś to nie załapuje, nie działa, pomimo działania wielu mas krytycznych w polskich miastach.
Powód? Pieniądze :))) Nie ma na te sprawy kasy w samorządach, bo niby skąd? Potrzebne są na ten cel podatki. Od kogo? Od rowerzystów i rolkarzy. W Szwajcarii ( ci co tam byli to na pewno widzieli) jest coś takiego jak ubezpieczenie rowerów i tablice rejestracyjne rowerowe. Z tego bierze się kasa :((
Samo ganianie po ulicach raz w miesiącu przez 2 godziny dużą grupą nie ruszy urzędników. Trzeba zapraszać na codzień a nie tylko raz w miesiącu, urzędników, posłow, radnych na wspólneprzejazdy na rolkach ( NIE NA ROWERACH GÓRSKICH BO NA NICH NIE ODCZUJĄ UCIĄŻLIWOŚCI STANU ZASTANEGO), żeby doświadzyli na własnej skórze o co tu chodzi. Inaczej niewiele z tych masowych poczynań comiesięcznych będzie.

Jeszcze o mostach: otóż w niektórych, mądrze zorganizownych miastah są osobne mosty przez rzekę dla pieszych i rowerzystów z zakazem wjazdu i odpowiednimi fizycznymi szykanami drogowymi dla samochodów .
Jest jeszcze coś innego, równie ważnego jak sieć wypożyczalini przechowalni rowerów, nie tylko w samym mieście ale na terenach firm, zakładów pacy, instytucji. A także podstawowych miejsc sanitarnych w zakładach pracy i szkołach, natrysków gdzie można po przyjeździe rowerem czy na rolkach wykąpać sie z kurzu, błota i potu i mieć gdzie powiesić do suszenia ubranie, przebieralnie, szatnie, szafki ubraniowe dla rowerzystówi rolkarzy. Trochę tego dużo, ale widziałem na własne oczy takie miejsca w paru firmach na zachodzie ( którym my podobno jesteśmy od czasu wprowadzenia nas do unii). W porządnych firmach oprócz tego ża mają tą full infrastrukturę, to jeszcze płacą pracownikom za to że dojeżdżają do pracy rowerem równowartość kwoty którą miesięcznie wydaliby na dojazdy samochodem.
No i wreszcie tolerancja dla wspólpracującyh rowerzystów w pracy.

Życzę udanej masy, ale bardziej owocnej niż dotychczas
Pozdrawiam wszystkich masowiczów
Romanwrotkarz :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :banned: :3...: :helpme: :ooops: :alien: :compress:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”