stowarzyszenie związane z rolkami - projekt statutu

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr sierpnia 23, 2006 3:15

Ariel pisze:Amen.

Zico, masz już chyba praktyczne doświadczenia, tak?
Ze sponsoringiem jak najbardziej mam jakieś tam doświadczenie - biłem się kilka miesięcy z różnymi firmami i osobami - da się dużo zrobić, ale wierz mi, że później nawet nie usłyszysz słowa "dziękuję" od niektórych osób, którym załatwiłeś wiele, to dalej już się odechciewa coś załatwiać - ale to już inny szczegół i temat.

Z założeniem stowarzyszenia słabe doświadczenia, ale z możliwościami takiego stowarzyszenia już dużo, dużo lepiej. Tj. wspominałem więcej można, bo jest się lepiej widocznym i wartościowszym.

A można wiele zrobić, sam się przekonałem - trzeba być konsekwetnym, szczegółowym, mieć dużo faktów (dlaczego, po co, jak), nie trzeba się spieszyć no i się nie poddawać. Reszta sama wchodzi :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Leon
Posty: 13
Rejestracja: ndz sierpnia 13, 2006 12:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leon » śr sierpnia 23, 2006 4:27

zico pisze:Reszta sama wchodzi :)
przepraszam, ale tej reszty duzo nie zostalo :P
podziwiam;)

Awatar użytkownika
uka
Główny ortograf
Posty: 157
Rejestracja: sob lipca 08, 2006 10:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: uka » śr sierpnia 23, 2006 10:40

Ariel pisze: Może lepiej byłoby trochę szerzej: "działania mające na celu poprawę warunków /infrastrukury do/ uprawiania sportów rolkarskich i codziennego /powszechnego/ użytkowania łyżworolek, w szczególności ..."

Dodałbym jeszcze:
- propagowanie zasad bezpiecznej jazdy na łyżworolkach; wydawnictwa, broszury, pokazy, pogadanki...

No i bardzo ważna sprawa:
- działania /lobbowanie/ na rzecz korzystnych dla rolkarzy zmian polskiego prawa; listy, petycje, spotkania, prezentacje, demonstracje, pikiety...
Zgadzam się w 100 proc. z Arielem. Cele muszą być na tyle szerokie, by za rok, kiedy przyjdzie nam do glowy nowy pomysł, nie trzaba było zmieniać statusu.
Ariel pisze:
uka, czy mogłabyś sprawdzić czy nie ma już czegoś w nadrzędnym prawie unijnym odnośnie rolkarzy? A może ktoś inny już wie?
Pamiętam o tym i pamiętam o czym rozmawialiśmy w kontekście nadrzędności prawa unijnego. Tamten wątek ożywię.

To czego szukamy w prawie unijnym to definicja rolkarstwa lub/i rolek (tzn czy np klasyfikują się jako pojazd - bo służą do poruszania się czy jak rower - bo napędzane są siłą mięśni ludzkich... ) Myślę, że znajmość zagadnienia rolkarstwa w prawie UE (również w innych krajach członkowskich) może być istotna przy np. podejmowaniu działań zmierzających do poprawy nawierzchni ścieżek.

Czy ktoś zna się trochę na prawie wspólnotowym? Gdzie takie rzeczy moga być - dyrektywy, wytyczne???

A może ktoś zna jakieś linki do organizacji rolkarskich w krajach UE? Ja trawię wyłacznie angielski i francuski, ale zapewne inne osoby mogłyby spojrzeć na strony w innych językach.

Awatar użytkownika
Pusiaczek
Czterokółkowiec
Posty: 53
Rejestracja: pt czerwca 09, 2006 10:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Pusiaczek » pt sierpnia 25, 2006 11:52

tutaj jest link do tej paryskiej organizacji co pisalam wczesniej, jest statut i duzo ciekawych informacji, mozna wiec cos podpatrzec :) mysle ze sie bardzo przyda!!

http://www.pari-roller.com
uwagaaaaa ja nie hamuję!! omijać szerokim łukiem!!

Awatar użytkownika
McGregor
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 131
Rejestracja: śr lipca 12, 2006 7:25
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze

Post autor: McGregor » pt sierpnia 25, 2006 12:05

Jeżeli organizacja miałaby być lokalna warszawska ( Warsaw Roller Team , Warsaw Roller Squad ) to przyszła mi do głowy myśl co by w naszym logo zrobić Syrenkę na rolkach :) ( tylko jak jej rolki do ogona przyczepić :):) )
#######################

McGregor '73

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » pt sierpnia 25, 2006 12:19

Na stronie http://www.rolki.waw.pl jest ciekawe logo..... Tylko nie wiem kto jest autorem.....

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

Awatar użytkownika
McGregor
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 131
Rejestracja: śr lipca 12, 2006 7:25
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze

Post autor: McGregor » pt sierpnia 25, 2006 12:24

A czy wiemy kto jest autorem strony? Skoro człowiek z wawki to trzeba się koniecznie dowiedziec kto to ?
#######################

McGregor '73

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » pt sierpnia 25, 2006 7:25

W Szczecinie była taka spontaniczna organizacja a nazywala sie Rollochloro.Jest nawet emblemat ale go nie mam.Jakos ci ludzie stracili zapał.Tak naprawdę to w naszym mieście do niczego nie ma entuzjazmu.Gdybyscie w Warszawce mieli do dyspozycji taki asfaltowy plac(4ha) jaki ja mam do dyspozycji to byście umarli ze szczęścia.Bo te Wasze Szczęsliwice to skromne maleństwo i na dodatek jeszcze daleko.Aż się dziwię ,że Wam się chce
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt sierpnia 25, 2006 8:19

Rolfan pisze:Aż się dziwię ,że Wam się chce
To nie ma sie co dziwic!!!
Mam nadzieje, ze to bedzie "wieczny" zapal :lol: :lol: :lol:
A pomysl z syrenka na rolkach ciekawy, tylko jak zmiescic dwie rolki na pletwie???

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » pt sierpnia 25, 2006 8:22

Dorysować jeszcze jedną płetwe ale to trzeba mieć od urodzenia
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
McGregor
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 131
Rejestracja: śr lipca 12, 2006 7:25
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze

Post autor: McGregor » pn września 04, 2006 8:16

Na sobotnim spotkaniu w PSz porozmawiali smy sobie trochę z WFH - widzę że jest cień nadziei na to że to stowarzyszenie powstanie. Zresztą musi powstać jeśli chcemy poważnie myśleć o zorganizowaniu w Wawie jakiejs większej imprezy rolkarskiej.
#######################

McGregor '73

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » pn września 04, 2006 9:14

WFH pisze:
Rolfan pisze:Aż się dziwię ,że Wam się chce
To nie ma sie co dziwic!!!
Mam nadzieje, ze to bedzie "wieczny" zapal :lol: :lol: :lol:
A pomysl z syrenka na rolkach ciekawy, tylko jak zmiescic dwie rolki na pletwie???
Myślę, że powinien to być król Zygmunt na rolkach - wtedy łatwiej było by się z grupą Żywiec dogadać ;)
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
uka
Główny ortograf
Posty: 157
Rejestracja: sob lipca 08, 2006 10:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: uka » pn września 04, 2006 9:21

Grupa Zywiec ostatnio byłe miss sposoruje. Nie sądzę, żebyśmy mieli szansę... :lol: :lol: :lol:

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LTM » pn września 04, 2006 10:41

kajman pisze: Myślę, że powinien to być król Zygmunt na rolkach - wtedy łatwiej było by się z grupą Żywiec dogadać ;)
Ich sponsoring mógł by polegać na dostarczaniu napojów izotonicznych do Parku Szczęśliwickiego, grono wrotkarzy na pewno by się powiększyło!!

Awatar użytkownika
bacha
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 198
Rejestracja: pn lipca 17, 2006 3:03
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Post autor: bacha » pn września 04, 2006 10:44

WFH pisze:
Rolfan pisze:Aż się dziwię ,że Wam się chce
To nie ma sie co dziwic!!!
Mam nadzieje, ze to bedzie "wieczny" zapal :lol: :lol: :lol:
A pomysl z syrenka na rolkach ciekawy, tylko jak zmiescic dwie rolki na pletwie???
A ja już mam nawet wstępny projekt syrenki na rolkach :) sprecyzujcie konkretną nazwę to postaram sie szybko uwinąć i skomponuje z tego jakieś logo :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”