Strona 1 z 1

Rollerblade 2009 - dla początkujących oraz rekreacja

: śr listopada 19, 2008 8:35
autor: zico
Kolekcja rolek dla początkujących z firmy Rollerblade obejmuje 2 modele, każda jest w wersji dla kobiet i mężczyzn oraz jeden model, który podbił serca wielu rolkarzy - sprzedano go w ilości 1 miliona par - Rollerblade Twister. Tak to też model dla początkujących. Modele Spark znane były już w sezonie 2008, lecz na 2009 przeszły duże zmiany w trzymaniu stopy. But jest odszyty tak samo jak najwyższy, wyścigowy model Race Machine - asymetryczne wiązanie sznurówek. Takie rozwiązanie daje możliwość lepszego trzymania, a co za tym idzie - wyczucia rolek. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu łatwiej je zasznurować. Model Spark posiada kółka o średnicy 80mm i o twardości 82a, łożyska SG5. Co ważne - rolki posiadają nisko osadzoną szynę (low-balance), przez co jest lepsza kontrola nad nimi. Są idealne dla osób początkujących. Szyna jest kompozytowa.

Z kolei model Spark Pro jest modelem, który posiada aluminiową szynę również low-balance oraz kółka o średnicy 84mm i twardości 84a, łożyska SG7.
Rolki są szybsze od modelu Spark, dlatego też zastosowano szynę aluminiową żeby lepiej kontrolować jazdę na większych prędkościach. Rolki zalecane dla osób zaczynających jeździć na rolkach, dla już jeżdżących - ale nie chcących np. jeździć "fitness sport" czy również doskonałe dla cięższych osób - aluminiowa szyna i twardsze kółka. Pomimo podobnego wyglądu rolki mocno różnią się od siebie - są szybsze, większa kontrola podczas jazdy.

Modele męskie: Spark oraz Spark Pro

Rollerblade Spark:

Obrazek

Rollerblade Spark Pro:

Obrazek

Modele damskie: Spark W. oraz Spark Pro W. w dwóch wersjach kolorystycznych.

Rollerblade Spark W.

Obrazek


Rollerblade Spark Pro W. - pierwsza wersja kolorystyczna:

Obrazek

Rollerblade Spark Pro W. - druga wersja kolorystyczna:

Obrazek

I na deser Rollerblade Twister 243 - rolka nie tylko dla zaawansowanych rolkarzy, ale również świetna dla osób początkujących. Nisko osadzony środek ciężkości, kółka o średnicy 80mm, świetnie wentylowany i wygodny but, amortyzacja pod piętami, hamulec w zestawie - wszystko, co potrzeba dla rolkarza, który zaczyna jeździć na rolkach:

Obrazek
Informujemy, że powyższe opisy są autorstwa Jakub Ciesielskiego. Wszelkie próby kopiowania i wykorzystywania opisów bez pisemnej zgody autora są wykroczeniem prawnym. "1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). (...) 4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności."