Rolki Head 2011

Polecany sprzęt do jazdy freestyle i freeride / freestyle and freeride skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Rolki Head 2011

Post autor: Herb » wt maja 31, 2011 11:25

Tak przypadkiem, szukając informacji o innych rolkach tej firmy, natknąłem się na modele z kolekcji 2011, Freeride oraz Freestyle. Jestem zaskoczony, BARDZO zaskoczony, na plus!

Na pierwszy ogień scheda po ASP, czyli Freestyle:

Obrazek

Co tu dużo mówić, to ASP z rzepem i sensowniej wyglądającą szyną. Tańszy od Freeride model, to widać, ale jeżeli jakość materiałów i wykonania dorównuje tej z oryginału, niemożliwe by te rolki były złe.

Model Freeride to rodzaj przekroju przez rolki freestyle:

Obrazek

Skorupa z Twister, ale lepiej rozwiązane wiązanie, w dodatku niemal tak wysokie jak w Fusion.

Klamry jak w Fila (ale to norma, brane pewnie z jednej fabryki)

Slidery zerznięte od Seba FR

Cuff z Metro

Liner wygląda jak z Fusion, przynajmniej kształt górnej części

Szyna, nie dość że dobrze wygląda to w dodatku ma mostki tubularne (!!!) - przypominam że jeszcze jedynie Seba 976 oraz Powerslide Alpha je mają, a to szyny które kosztują tyle co tanie rolki freestyle.

Jak kopiować to najlepszych! :D

Z chęcią wypróbowałbym model Freeride ;)

Aha, jeszcze kwestia kół. Robione na core Concrete/Create, profil jak Create, twardość 85A.

Zdawało mi się, że czarnym koniem tego sezonu jest Fila z NRK, ale pytanie czy Head nie jest tuż za nimi? Bardzo podoba mi się sytuacja, kiedy nowicjusze na rynku śmiało rzucają rękawicę starym wyjadaczom. No i wiwat CHRL, gdzie handluje się bez barier prawnych wszystkim od schematów rolek po schematy czołgów ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Rolki Head 2011

Post autor: bujak » pt czerwca 03, 2011 1:57

A można je gdzieś obejrzeć w realu? Np tam u was przy błoniach, bo widziałem, że heady mieli:) te trampkowe wymiatają :lol:
rock'n'rollki

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki Head 2011

Post autor: Herb » pt czerwca 03, 2011 8:58

Robert wycofał się ze sprzedaży marki Head. Niesprawdzona marka, słabo schodziły. Ja osobiście posłałem mail do dystrybutora, czy w ogóle te rolki będą dostępne w Polsce, odpowiedzi się nie doczekałem. Możliwe że będą, a jeszcze czekają na dostawę. Swoją drogą ci sami ludzie handlują też Fila.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda freestyle i freeride / freestyle i freeride inline skating”