Dobre i tanie rolki dla dziewczynki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Gaspard
Posty: 2
Rejestracja: czw października 09, 2008 1:44

Dobre i tanie rolki dla dziewczynki

Post autor: Gaspard » czw października 09, 2008 2:16

Witam i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów,
Jestem kochanym (mam nadzieję) tatusiem 8 letniej dziewczynki, której marzeniem właśnie stały się łyżworolki.
Stoję więc przed dużym dylematem – co kupić. Nie ukrywam, że krucho u mnie z pieniędzmi, więc chciałbym o poradę – co jest dobre i tanie. Mogę na nie przeznaczyć ok. 150 zł. Wiem, że nic markowego za to nie kupię, ale może coś się znajdzie przyzwoitego. Nigdy jeszcze nie jeździła więc jest to sprzęt dla początkującej. Najlepiej by były regulowane i rosły razem z nią.
A co sądzicie o rolkach – łyżwach rolkami wymiennymi na płozy. Widziałem takie na allegro. Może byłoby to dobre rozwiązanie – miałaby również łyżwy.
Proszę o pomoc – bo w „moich czasach” to wrotki były szczytem marzeń i kompletnie się na tym nie znam.
Z góry wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobre i tanie rolki dla dziewczynki

Post autor: Toudi » czw października 09, 2008 2:37

Wpisz "dziecięce" w wyszukiwarce na forum. Wyskakuje kilka rezultatów.

Jeśli potrzebne dopiero na przyszły sezon, to będę miał na sprzedaż parę regulowanych rolek po mojej córce.
To są rolki z których jestem naprawdę bardzo zadowolony - przede wszystkim wygodne, na porządnych kółkach i łożyskach. Łatwe sznurowanie a oprócz tego taśma i zapięcie.

Na allegro i w sklepach można bardzo różne rolki trafić ale generalnie trzeba bardzo ostrożnie do tego podchodzić, bo pierwsze, które kupiłem wyrzuciłem prawie nieużywane.

Jak znajdziesz, to daj tutaj linka.

Ale najpierw przejrzyj forum, bo trochę o tym było tutaj i zobacz na http://www.zicoracing.com - właściwie wszystkie tam są godne polecenia, bo Zico nie ma rolek, których trzeba się później wstydzić.

Chociaż w jednym się chyba nie za dobrze orientuje - roces dla dziewczynek z pomarańczowymi wstawkami powinny być tańsze od tych z różowymi!!!

Każda młoda adeptka rolkarstwa wie, że to nie to samo. :D
Pozdrawiam
Piotr

Gaspard
Posty: 2
Rejestracja: czw października 09, 2008 1:44

Re: Dobre i tanie rolki dla dziewczynki

Post autor: Gaspard » czw października 09, 2008 2:54

Dzięki za odpowiedź. Szukałem po forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
Specyfiką każdego forum jest to, że zawsze wszyscy doradzają tak samo - nie kupuj badziewia - dozbieraj do markowych. A zawsze wśród tych tanich też są niezłe. Drugi problem to podawane linki allegrowe - niestety po jakimś czasie już nie można sprawdzić jakie rolki polecano w poście.
Te podane przez Ciebie w zicoracing są niestety za drogie dla mnie. 150 zł to max bo muszę jeszcze dokupić ochranicze, kask itp.
A np firmy Tempish są OK?
Muszę kupić teraz i masz rację - najlepiej różowe lub niebieskie.
A te łyżwy i rolki w jednym to złe rozwiązanie?
<nie podajemy linków>/item448618793_lyzwy_i ... 34_37.html

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobre i tanie rolki dla dziewczynki

Post autor: Toudi » czw października 09, 2008 3:29

Te z linka wyglądają porządnie z zewnątrz ale nie wiadomo, jak w środku.
Ja mam takie z decathlonu ale chyba jakoś pod 200 kosztowały. Regulowane, zdobione w takie pomarańczowe esy-floresy.
Ważny jest środek i system regulacji - but z płozą muszą tworzyć sztywne połączenie a czasami są to jakieś zaciski czy zatrzaski.
Te decathlonowe są przykręcane na śrubę z przodu buta. I wtedy nic sie nie rusza, nie lata, nie luzuje. Te z linka chyba też są przykręcane. najlepiej zapytaj.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Dobre i tanie rolki dla dziewczynki

Post autor: jarekt » pt października 10, 2008 11:19

Cholera ja rozumiem ze budzet jest napiety ale kupujac byle co zrobisz dziecku krzywde. Naprawde warto sie postarac i kupic jakiekolwiek byle firmowe - jest akurat sezon na wyprzedaze wiec ta cena jest przy odrobinie pomyslunku do przeskoczenia.
Na Twoim miejscu poszukalbym zestawu. Powerslide sprzedaje caly komplet (rolki, ochraniacze kolana, lokcie, dlonie oraz co najwazniejsze kask) za nieco ponad 200 zl mozna znalezc (uwaga na kask ja do mikro rolek dostalem rozmiar M ktory w zasadzie pasuje na mnie :P). W tych cenach kupowalem jakis czas temu marketowa (znacznie gorsza ale i tak lepsza od nonameow) wersje rollerblade'a Bladerunnery ktore w komplecie mialy najwazniejsze ochraniacze czyli kolana i dlonie (niestety kask i na lokcie trzeba bylo dokupic).
Sa jeszcze u mnie w Opolu w Realu Rollerblade TFS Mikro model sprzed chyba 2 lat ale sprzedawany na kodzie Bladerunnera (ewidentna pomylka sklepu) za 180 zl. Nie wiem jak z rozmiarami (ja kupowalem najmniejsze) ale naprawde niewiele trzeba dolozyc zeby kupic rolki, ktore posluza pare lat i w ktorych dziecko nie bedzie sie katowac.
Ja polecam <nie podajemy linków>/item440092319_rolki_h ... _kask.html (mam tylko mniejszy rozmiar) bardzo fajny zestawik robiony przez Powerslide. Znacznie wiecej niz 150 zl ale jak doliczysz cene tych wszystkich akcesoriow to wychodzi mniej wiecej to czego szukasz. Wez pod uwage fakt, ze ochraniacze dla dziecka to absolutna podstawa o kasku nie wspominajac...

PS. W ofercie Powerslide'a sa rolki z mozliwoscia przykrecenia płozy łyzwy. To inny model ale jak na moje oko mocowanie jest identyczne wiec calkiem mozliwe, ze do tych HotWheelsow mozna po prostu dokupic płoze. Sam bylbym zainteresowany taka mozliwoscia :)
Ostatnio zmieniony pt października 10, 2008 12:24 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobre i tanie rolki dla dziewczynki

Post autor: Toudi » pt października 10, 2008 11:51

Święte słowa.
Oczywiście nie jesteś przekonany, czy jej się spodoba ale w niewygodnym lub/i nieładnym (ten aspekt jest dość istotny również dla dziecka ) sprzęcie to na pewno się nie spodoba. wtedy będzie to 150 zł wyrzucone, podczas gdy może wyjść 200-250 ale za to dobrze wydane.
Potem jeszcze za 50-100 zł sprzedasz, jak wyrośnie.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Dobre i tanie rolki dla dziewczynki

Post autor: jarekt » sob października 11, 2008 2:34

Specjalnie zaszedlem wczoraj do Reala i rolki BladeRunner Octane z ochraniaczami na dlonie i kolana kosztuja 180 zl czyli duzo taniej niz na allegro. Nie jest to co prawda Rollerblade ale jest to rolka przez nich produkowana i sporo tansza. Calkiem przyzwoita rolka choc czuje sie ze to low end. Jak nie bedzie zbytnio rolek forsowac to moze wystarczy nawet na 3 sezony (wiecej przy codziennej jezdzie w sezonie raczej nie wytrzymaja :/)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”