Jakie rolki do 300zł?POMOCY

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

siemski202
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 15, 2009 2:10

Jakie rolki do 300zł?POMOCY

Post autor: siemski202 » śr kwietnia 15, 2009 2:20

Witam!
Mam zamiar kupić rolki ale nie wiem jakie wybrać?!
Słyszałem że jedne z lepszych firm to Rollerblade,Roces,K2 ale jakie modele?
Na razie jestem początkujący ale interesują mnie rolki na których będę mógł pojeździć również jak nauczę się dobrze śmigać.
Znalazłem dwa modele czy moglibyście mi coś o nich powiedzieć doradzić?:
http://supersklep.pl/produkty/30/Rolki_ ... een/44007/
http://supersklep.pl/produkty/30/Rolki_ ... ver/42262/

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki do 300zł?POMOCY

Post autor: Toudi » śr kwietnia 15, 2009 4:48

Rocesy na 90 mm kołach i aluminiowych płozach a te RB na 76 mm i kompozytowych płozach.

Te rocesy są znacznie szybsze a z drugiej strony teraz jesteś początkujący, więc koła 90 mm mogą być trochę ciężkie i trochę wysoko będziesz stał w tych rolkach.
Może się giąć noga w kostce.

Jako początkujący z aspiracjami szukałbym czegoś na kole 80-84 mm i aluminiowej płozie.
Ale to zależy od wielu czynników: masy, wzrostu, wieku, talentu, siły, wytrzymałości, ogólnej sprawności.

Możesz spróbować na tych rocesach i jak będzie ciężko, to kupić sobie mniejsze koła. No ale to będzie dodatkowy wydatek.

trzeba też pamiętać o tym, że długa płoza i duże kółka nie pomagają na zwrotność takich rolek i może się ciężko jeździć, hamować, skręcać i zawracać na osiedlowych alejkach.
Pozdrawiam
Piotr

siemski202
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 15, 2009 2:10

Re: Jakie rolki do 300zł?POMOCY

Post autor: siemski202 » śr kwietnia 15, 2009 9:39

Mam 16 ważę około 65-70 kilo uprawiam inne sporty basen,bieganie....Szukam rolek które nie pójdą w kąt bo nauczę się lepiej jeździć a obecne nie będą mi wystarczały!
Potrzebne mi są takie w których się podszkolę bo wcześniej jeździłem już trochę i na rolkach i na łyżwach a później będę mógł w nich jeździć i szybciej i efektowniej!
Jeździł będę właśnie i po osiedlu i po długich dobrych drogach.Mam do wydania max 350-360zł.Proszę o pomoc!
Proszę o podanie jakiś konkretnych modeli!?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie rolki do 300zł?POMOCY

Post autor: jarekt » czw kwietnia 16, 2009 9:17

Jesil chcesz trzaskac kilometry to te rocesy wydaja sie idealne. Freeride na nich bedzie ciezki ale po dlugich drogach i jezdzac prosto na pewno skuteczniejsze beda Rocesy. Jesli juz jezdziles na lyzwach czy rolkach nie musisz bac sie tych kółek 90 mm i IMHO spokojnie sobie z nimi poradzisz.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

siemski202
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 15, 2009 2:10

Re: Jakie rolki do 300zł?POMOCY

Post autor: siemski202 » czw kwietnia 16, 2009 12:44

Zastanawiam się też na Rollerblade Spark 2009 ale wydaje mi się że mają za małe kółeczka bo tylko 80mm....?
Gdyby miały 84 to bym się nie zastanawiał.Co myślisz?

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie rolki do 300zł?POMOCY

Post autor: jarekt » czw kwietnia 16, 2009 8:49

Szczerze mowiac nie bardzo widze fizyczne uzasadnienie powszechnej opini, ze im wieksze kółka tym szybciej sie jedzie. Opinie praktyków takze wcale nie sa takie jednoznaczne (vide stwierdzenie Zica, ze najlepszy czas mial na 5x86mm). Mniejszcze kółka kreca sie wiecej razy ale wcale przez to wolniej sie nie jedzie. Oczywista wydaje sie zaleznosc pomiedzy wygoda jazdy po nierownosciach a wielkoscia kółek - te wieksze na pewno lepiej sobie radza jednak okupione to jest wyzej polozonym punktem ciezkosci czyli jednak mniejsza kontrola nad rolka. Podsumowywujac te luzne dywagacje naprawde nie upieralbym sie przy duzych kolkach. IMHO optymalny i uniwersalny rozmiar to 80 mm - mozna jechac calkiem szybko w tym takze po trudnym terenie przy zachowaniu pelnej kontroli. Znacznie istotniejsza jest dlugosc szyny - im szerzej rozstawione punkty podparcia rolki tym rolka stabilniejsza ale i mniej zwrotna. Ja jestem maniakiem zwrotnosci wiec dla mnie im krotsza szyna tym lepiej sa jednak ludzie dla ktorych liczy sie jak najwieksza predkosc maksymalna (szanujemy ich :P) a im ona wieksza tym bardziej przydaje sie dobre i stabilne podparcie jakie daje tylko dluga szyna.
Reasumujac - dobierz dlugosc szyny do rodzaju jazdy jaki bedziesz chcial uprawiac, srednice kółek potraktuj jako sprawe wtorna.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”