Rolki dla początkujacej

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

asiulek
Posty: 6
Rejestracja: czw kwietnia 10, 2014 9:50

Rolki dla początkujacej

Post autor: asiulek » pt kwietnia 11, 2014 1:27

Witam, zamierzam zacząć swoją przygodę z rolkami. Nie stać mnie, żeby wydać od razu kasę rzędu 500 zł, dlatego chciałabym na początek coś tańszego w granicach 250 zł. Nie chcę wydawać sporo kasy, ponieważ nie wiem na ile jazda na rolkach mi się spodoba. Po uwagę biorę:

- <nie podajemy linków>/rolki-lyzworolki-dams ... 13850.html
- <nie podajemy linków>/rolki-smj-airline-lad ... 99480.html
- <nie podajemy linków>/damskie-rolki-spokey- ... 25057.html
- <nie podajemy linków>/damskie-wytrzymale-ro ... 26007.html

Wiem, że na pewno napiszecie, że żadne nie są godne uwagi, Jednak prosiłabym bardzo o pomoc w wyborze z tego zestawu - wyborze najlepszych rolek z niezbyt wysokiej półki.

Dziękuję i pozdrawiam
Asia

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: Pinnhead » pt kwietnia 11, 2014 1:33

Podajemy markę i model a nie link. Twoje linki są uszkodzone. To raz a dwa że lepiej za tę kasę zapisać się np na kurs gry na gitarze. Jeśli musisz rolki to szukaj porządnych używanych. Generalnie temat wałkowany non stop odkąd zrobiło się cieplej.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

asiulek
Posty: 6
Rejestracja: czw kwietnia 10, 2014 9:50

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: asiulek » pt kwietnia 11, 2014 1:40

Ok, chodziło mi o modele:
- Blackwheels Race
- SMJ Airline Lady
- Spokey Venom
- Oxelo Fit

Czyli to wyrzucona kasa tak? Lepiej używane ale dobrej jakości? Tylko czy do 250 coś dobrego znajdę?

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: GiS » pt kwietnia 11, 2014 1:45

Witaj!
Wybacz, że to napiszę, ale z tego co widzę po nazwach wkodowanych w linki (na Forum będą działały, musisz podawać nazyw modeli), to możesz to sobie to wydrukować i rzucić strzałką...:( Będzie to tak samo rzetelne jak próba doradzenia Ci, które z powyższych.

Niestety, ale takich tematów są tysiące tu na Forum i w zasadzie to chwilami mam wrażenie, że gdzieś w internecie jest szablon pierwszego postu.

Powtarzając znane już odpowiedzi: na marketowym chłamie jest makabrycznie większe prawdopodobieństwo, że nie złapiesz bakcyla, to raz. Dwa, że jeżeli faktycznie nie złapiesz to marketówki pójdą do szafy lub śmietnika. W przeciwieństwie do sprzętu markowego.

Dwie rzetelne rady jakie Ci mogę dać to:
-poczekaj, dozbieraj drugie tyle i kup markowy sprzęt.
Jeżeli z jakiś powodów dołożenie takiej monety jest dla Ciebie niewykonalne lub nie chcesz czekać to:
-poszukaj sobie na forum, lub załóż temat, żeby Ci doradzić najlepsze rolki do stylu jazdy jaki planujesz na podstawie Twojego wzrostu i wagi i poluj potem na portalch ogłoszeniowych/aukcyjnych na używki mieszczące się w założonym budżecie.

Jeżeli jednak uprzesz się na sprzęt nowy w tym przedziale cenowym co serdecznie odradzam z własnego doświadczenia , to nie kupuj przez internet. Pojedź do jakiegoś centrum sportowego i poprzymierzaj. Wybierz takie, które będą najlepiej trzymały kostkę, w których będziesz się czuła najbardziej komfortowo i które będą się wydawały najsolidniejsze. Nie patrz na parametry kół/łożysk, bo to wszystko o kant kuli potłuc.
Jednak jest to rozwiązanie na Twoją własną odpowiedzialność i za pewne spowoduje, że rolki jako sport Ci się nie spodobają.
Za takie pieniądze nie da się poprostu zrobić dobrej rolki jeśli spojrzymy, że w tych samych centrach sportowych adidasy casualowe kosztują, więcej, niż rzeczone rolki...

Powodzenia!

asiulek
Posty: 6
Rejestracja: czw kwietnia 10, 2014 9:50

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: asiulek » pt kwietnia 11, 2014 2:13

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli już uzbierałabym te ok.400-500 zł to jakie polecilibyście mi rolki. Bo tego sprzętu jest trochę na rynku. Może to jednak racja, że tanie rolki to wyrzucony pieniądz. Mój wzrost 162 cm, waga 70 kg.

pozdrawiam

asiulek
Posty: 6
Rejestracja: czw kwietnia 10, 2014 9:50

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: asiulek » pt kwietnia 11, 2014 2:17

Jazda, raczej rekreacyjna.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: Pinnhead » pt kwietnia 11, 2014 5:09

Z tych tańszych to możesz poszukać K2 Athena, Powerslide Epsilon Pure to oczywiście nie wszystkie modele ale tak na szybko znalezione. Z droższych to Doop Classic są aktualnie w promocji za 499,- i w tej samej cenie Rollerblade Spark 80 Comp Woman 2013
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: Toudi » pt kwietnia 11, 2014 5:22

Ale najważniejsze to przymierzyć. Te, które leżą najlepiej będą zwykle najlepsze.
Jeśli są jakiejś rozpoznawalnej marki, to jest szansa, że nie będą się gięły w kostkach, że zapięcia nie będą puszczały i nie pękną, że koła jeżdżą a nie kleją sie do asfaltu i podobne drobne sprawy, które w efekcie składają się na to, że czerpiesz z tego przyjemność.
I nie kupuj o numer za dużych - najwazniejsze, to dobre trzymanie kostki. Jeśli kostka w bucie lata, to wkładki i 2 pary grubych skarpet oczywiście są jakimś rozwiązaniem ale nie jest to wygodne. Druga sprawa związana z butem, to jego szerokość - też lepiej, żeby stopa na boki nie latała.
Jeśli masz w miarę normalną stopę, to można kupić w necie albo na allegro ale często rozmiarówka jest podana nieprecyzyjnie, więc jest ryzyko, że źle kupisz.

Ja miałem raz rolki tempish i byłem bardzo zadowolony za wyjątkiem kółek, które wymieniłem na jeżdżące (komplet kółek to ok 150 zł) i po 3 latach pękła szyna ale but był super wygodny i chyba kupiłbym takie jeszcze raz. Tyle, że tempish podrabia istniejące produkty, więc ich rolki są trochę lepsze niż takie z marketu, gdzie producent robi coś, co wygląda tak samo ale z tańszych materiałów, nie testuje, nie poprawia konstrukcji. No i takie rolki to po prostu pieniądze wyrzucone w błoto. Jeśli nie możesz kupić nowych, szukaj używanych na aukcjach. Porządne marki, to rollerblade, K2, powerslide, fila.
Pozdrawiam
Piotr

asiulek
Posty: 6
Rejestracja: czw kwietnia 10, 2014 9:50

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: asiulek » pt kwietnia 11, 2014 6:00

Czytałam na forum że te Sparki to raczej dla lżejszych osób, nie wiem czy dadzą radę na 70 kg?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: Toudi » pt kwietnia 11, 2014 7:19

Może gdyby robić z nimi coś więcej niż tak po prostu jeździć, to i byłby jakiś problem.
Moja córka wprawdzie waży 60 ale nie widzę, żeby z nimi coś się niepokojącego działo a i zjechać ze schodów czy nagle zahamować jej się zdarza.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: _blues_ » sob kwietnia 12, 2014 12:08

GiS pisze:Jeżeli jednak uprzesz się na sprzęt nowy w tym przedziale cenowym co serdecznie odradzam z własnego doświadczenia , to nie kupuj przez internet. Pojedź do jakiegoś centrum sportowego i poprzymierzaj. Wybierz takie, które będą najlepiej trzymały kostkę, w których będziesz się czuła najbardziej komfortowo i które będą się wydawały najsolidniejsze.
Myślę, że podstawowy problem dla kupującego pierwsze rolki to fakt, że nie wie co to znaczy "dobrze trzyma kostkę" i "najbardziej komfortowo". Bardzo często komfortowe buty to lużne buty, a przy rolkach to przecież niedopuszczalne. I kostka nie jest wtedy trzymana.

Ja bym to ujął bliżej: ciasno i w miarę wygodnie :)

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: Pinnhead » sob kwietnia 12, 2014 2:42

To jeśli sparki nie to możesz wziąć Doop. One są na bucie agreyswnym,. Do jazdy rekreacyjn ej to aż nadto a niewątpliwą zaletą jest użycie własnego buta. Z takimi rolkami możesz wyskoczyć nawet po zakupy. Nie musisz targać własnych butów tylko odpinasz rolki, bierzesz je w garść i idziesz.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: GiS » sob kwietnia 12, 2014 8:30

:D
_blues_, rację masz oczywiście, ale ja się staram Koleżankę zniechęcić do zakupu marketowego chłamu:) Nie będę tedy pisał szczegółowego poradnika jak dobrać kiepskie rolki:D

Cuś
Posty: 6
Rejestracja: pn stycznia 05, 2009 7:24

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: Cuś » sob kwietnia 12, 2014 8:38

Pinnhead pisze:To jeśli sparki nie to możesz wziąć Doop. One są na bucie agreyswnym,. Do jazdy rekreacyjn ej to aż nadto a niewątpliwą zaletą jest użycie własnego buta
podepnę sie do tematu bo te rolki z kolei zainteresowały mnie ;) Tylko mało info znalazłam, od strony użytkowników(m.in reklamującą notkę na tym forum) Ze względu na schorzenie, poprzednie rolki obżerały mi wewnętrzną stronę stopy do mięska, obecnie dorobiłam się wkładek robionych na mnie, na miarę w salonie medycznym, ale trochę miejsca one zajmują, nawet w bucie, mierzyłam Sparki w sklepie ale na stope bez wkładki, spasowane, ciasno przylegajace= najprawdopodobniej nie zmieszczę już tam wkładki- podejrzewam, ze tak będzie z każdymi rolkami.
Znacie może kogoś kto jezdzi na Doop? zadowolony?

Btw, raczej nie mam w okolicy do dyspozycji gładkiego asfaltu(poza ulicami) wiec pewnie i tak "doopa" :P ;)

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rolki dla początkujacej

Post autor: Pinnhead » sob kwietnia 12, 2014 9:51

Możesz popytać się po forach rolkarzy agresywnych o użytkowników xsjado. Xsjado i Doop to ten sam bucior. Z tym że oni jeszcze footwrapów używają a nie jakiegokolwiek obuwia sportowego bo muszą mieć dobre trzymanie rolki do nogi a takie coś zapewnia komplet - rolka + firmowy kapeć. Raczej za dużo konkretów się nie dowiesz ale coś z tego bełkotu wyłowić pewnie dasz radę. Nie wiedzieć czemu agresywni strasznie dziwnie mówią. Nieskładnie, z błędami, dziwnym słownictwem itp ;)
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”