Jakie skarpety używacie?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Donekt
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 12, 2014 8:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Jakie skarpety używacie?

Post autor: Donekt » czw maja 15, 2014 8:47

Sobie kupiłem urban rolki i musze dokupić jakieś skarpety. Miałem fitness I używałem byle co ale z tymi twardymi mi krótkie nie pasują. Szukam jakiś co chlodza dobrze i są wygodne. Szukałem na allegro coolmax ale jest Tony do wyboru i nie wiem które dobre. W jakimś sklepie z rolkami oferowali mi skarpety z bawełny ale chyba to źle bo trzyma wilgoć. Pytam się bo mam problem z zewnętrznymi kostkami, so trochę więcej wystające i bardzo się umierają w każdej rolce.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: Toudi » czw maja 15, 2014 9:50

A ja do fitnesów właśnie bawełnianych używam, bo jak pot nie wsiąknie w skarpetę, to musi wsiąknąć w liner.
Są takie skarpety marki sesto senso, nazywają się bodajże "tenis" - mają wzmocnienia na kostkach.
No i był kiedyś na forum temat o formowaniu plastikowych butów - w serwisach narciarskich mają sprzęt do korygowania kształtu butów narciarskich, jeśli problem z kostkami jest palący.
Pozdrawiam
Piotr

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: doc_strus » czw maja 15, 2014 11:15

Polecam skarpety firmy Milena kosztują do 10 zł, są bardzo wygodne, stopa, pięta, palce i okolice kostek są z grubej bawełny. Mają dobry ściągacz a górna część na przegubie jest z cieńszego materiału który posiada jakby ściągacze które zapobiegają przekręcaniu i zjeżdżaniu skarpety. Bardzo wygodne, dobrze wchlaniają pot i nie generują brzydkich zapachów. Są bardzo trwałe, mam jedną parę która ma z 10 lat, reszta po 2-3 lata, noszone na codzień i do rolek nie mają żadnych przetarć a materiał jest ciągle miękki i wygodny.
I mają idealną długość do rolek, centymetr dwa nad liner więc nic nie obciera.


Nie pracuję w firmie Milena ani nie czerpię korzyści majątkowych ze sprzedaży skarpet :-P to po prostu świetne skarpety za nie duże pieniądze...

Donekt
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 12, 2014 8:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: Donekt » pt maja 16, 2014 8:36

doc_strus pisze:Polecam skarpety firmy Milena kosztują do 10 zł, są bardzo wygodne, stopa, pięta, palce i okolice kostek są z grubej bawełny. Mają dobry ściągacz a górna część na przegubie jest z cieńszego materiału który posiada jakby ściągacze które zapobiegają przekręcaniu i zjeżdżaniu skarpety. Bardzo wygodne, dobrze wchlaniają pot i nie generują brzydkich zapachów. Są bardzo trwałe, mam jedną parę która ma z 10 lat, reszta po 2-3 lata, noszone na codzień i do rolek nie mają żadnych przetarć a materiał jest ciągle miękki i wygodny.
I mają idealną długość do rolek, centymetr dwa nad liner więc nic nie obciera.


Nie pracuję w firmie Milena ani nie czerpię korzyści majątkowych ze sprzedaży skarpet :-P to po prostu świetne skarpety za nie duże pieniądze...
Poszedłem na stronę Milena i maja duży wybór, czy o tych co mówisz to są Milena multisport? (coś telefon mi nie daje linku podać) sklep.milena-skarpety.pl

Jeszcze się patrzyłem na skarpety oxelo Fit light z decathlon.
Też myślałem o innym sposobie na ulgę kostki z użyciem opaski coolmax allright. Ale już mam ciasno w butach i nie wiem czy to może przeszkadzać.

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: doc_strus » pt maja 16, 2014 8:53

Tak to multisport, te sa dość grube i miekkie a te Go i Act są chyba cieńsze poza tym mają taką samą budowę. Ja zawsze noszę te grubsze bo lubię miękko w stopy, natomiast nawet latem nie jest w nich gorąco.

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: Marek » pt maja 16, 2014 3:43

ja czyste

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: doc_strus » ndz maja 18, 2014 12:34

Marek pisze:ja czyste

Dobrze powiedziane :)

tommusz
Posty: 13
Rejestracja: śr kwietnia 02, 2014 4:18
Moje rolki: R B Tempest
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: tommusz » czw maja 22, 2014 4:37

Może to jakiś fetysz czy mezalians :P ale próbowałem różnych skarpet i najlepiej mi się jeździ w grubych skarpetach narciarskich, jednak jeżdżę w Tempestach i nie wiem jak to będzie kiedy spróbuję w końcu całkiem krótkiego buta. :roll:

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: Pinnhead » czw maja 22, 2014 5:27

Wszystko zależy od stopy i rolki. W moich ciężkich urbanach PS Vintage, używam grubej i wysokiej skarpety żeby uniknąć otarć. Natomiast w dopasowanych na styk fitnessach PS Phuzion 7 używam krótkich i cienkich skarpet bo grube powodują niedokrwienie stóp.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: kamilspider » pt maja 23, 2014 1:41

A ja do rolek lubię grube skarpety, które oczywiście muszą wystawać ze 2cm ponad rolkę. Teraz mam jakieś Puma 100% bawełna i Adidas z jakąś domieszką czegoś.
W rolkach, zwłaszcza ze skorupą zawsze noga będzie się pocić mniej czy więcej... z tego powodu kupiłem nawet suszarkę do butów i po każdej jeździe suszę, żeby nie wyhodować jakiegoś grzyba i smrodu.

alien
Posty: 10
Rejestracja: pn marca 10, 2014 8:24
Moje rolki: Twister 243
Jeżdżę od: 08 kwie 2009

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: alien » sob maja 24, 2014 9:43

Używałem zwykłe skarpetki bawełniane, do czasu, aż dostałem w prezencie X-Socks skating. W zwykłych było wszystko ok, ale notorycznie mi się przecierały. Prawdopodobnie przez jakieś małe ruchy pięty. Sam nie wiem, ile par zużyłem. Początkowo podchodziłem bez entuzjazmu. Niby skarpetki to skarpetki. Obecnie jednak nie używam już innych. Używam X-Socks od dwóch sezonów i nie widać na nich śladu zużycia! Komfort, wygoda...wiadomo, to sprawa indywidualna. Nie przeliczałem, ale kto wie, czy nawet ekonomicznie nie będzie uzasadniony zakup mocniejszych skarpet :-).
pozdrawiam
Piotr Szychulski
http://www.wyposazeniegaudia.pl/

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: h3ymdall » sob maja 24, 2014 10:05

Narciarskie. Żeby noga rosła w siłę a ludziom żyło się mniej śmierdząco.

Donekt
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 12, 2014 8:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: Donekt » sob maja 24, 2014 6:31

Po tej dyskusji wypróbowałam jakieś długie cienkie skarpety co mialem z moim fr1 i mam bardzo wygodnie. Jak zacznę mieć jakieś problemy to napewno kupie te multi sport ale do tego czasu oszczędze kasę i użyje te co mam. Czy ta opcja anti bakteryjna to jest sztuczka bo jednak stopy się bardzo pocą.

rb_6830
Posty: 1
Rejestracja: śr czerwca 03, 2020 4:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie skarpety używacie?

Post autor: rb_6830 » pn czerwca 22, 2020 8:28


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”