Początki - kilka wrażen na gorąco : ))

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

delphi
Posty: 5
Rejestracja: pt września 29, 2006 6:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Ostrzeszów

Początki - kilka wrażen na gorąco : ))

Post autor: delphi » sob września 30, 2006 2:17

Witam rolkarzy :D
Podziele sie z wami moim i córki poczatkiem.
Miesiac temu córka zaczela szalec na punkcie rolek. Tydzien temu sprawilem jej roleczki do nauki. Jakies włoskie na lozyskach ABEC3 i zwyklym hamulcu. W zeszlym tygodniu asystowalem w nauce ( godzinka w sobote i godzinka w niedziele) Calkiem niezle poszlo. Bylo troche wywrotek, ale ochraniacze spisaly sie na medal i obylo sie bez kontuzji. Z racji tego, ze nudzilem sie troszke obserwujac nauke postanowilem tez sprobowac. Wczoraj od znajomego, ktory po jednej probie odpuscil sobie rolki nabylem w zasadzie nieuzywane ROLLERBLADE Tango z hamulcem ABT na łozyskach ABEC5 i dzisiaj mialem swoja pierwsza probe :lol: No cóz.....cora smiga juz calkiem calkiem (w moim odczuciu), a mnie rowniez tragicznie nie poszlo. Po 1,5 godziny na rolkach potrafie juz "przebyc" :lol: :wink: dystans kilkunastu metrow bez zaliczania gleby. Jak na 32 latka i wage 100 z hakiem :wink: musze uznac to za sukces. Zadnej kontuzji pomimo tego, ze jezdzilem bez ochraniaczy (nie zdazylem kupic, w przyszlym tygodniu jade po kask i reszte)
Mam nadzieje, ze kolka i lozyska nie padna zbyt szybko pod moim ciezarem (74mm, 82A)
Zauwazylem, ze lepiej smiga mi sie pod gorke (akurat mamy taki kawalek asfaltu wolny). Z gorki roleczki zbyt sie rozpedzaja i musialem sie asekurowac kilka razy wjazdem na trawe. Calkiem dobrze spisuje sie hamulec. Ustawilem go pod koniec dosc nisko i wystarczyl lekki nacisk na tylna czesc buta, zeby zaczynal dzialac.
Ogolnie wrazenie dosc pozytywne. Pewnie wieczorkiem bedzie gorzej z nogami (forma nie grzesze :lol: ) ale tak czy inaczej zamierzamy kontynuowac nauke.
Dzieki za filmiki instruktazowe jakie znalazlem tutaj. Okazaly sie bardzo przydatne, a przerobilismy ich sporo :D :D
Ostatnio zmieniony ndz października 08, 2006 9:14 przez delphi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
bacha
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 198
Rejestracja: pn lipca 17, 2006 3:03
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Re: Paczatki - kilka wrażen na gorąco : ))

Post autor: bacha » sob września 30, 2006 3:17

delphi pisze: Z racji tego, ze nudzilem sie troszke obserwujac nauke postanowilem tez sprobowac.
A jak już raz spróbujesz i Ci się spodoba to nie bedziesz chciał przestać, gratulacje co do jedynej i słusznej decyzji :) i powodzenia w dalszych próbach

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Re: Paczatki - kilka wrażen na gorąco : ))

Post autor: robal » pn października 02, 2006 10:24

bacha pisze:A jak już raz spróbujesz i Ci się spodoba to nie bedziesz chciał przestać
Oj, z tym, to niesrtety tak dfobrze nie jest :( Misiek raz dal sie zakuc ;) w rolki i ani rusz drugi raz. Juz go probuje brac:
1. na ambicje
2. na odchudzajace wlasciwosci rolek ;)
3. na laski, jakie mozna wyrwac na rolkach ;)
No i wszystko zawiodlo. :( Nawet moj urok osobisty nic tu nie pomogl ;) Najpierw byl brak czasu, pozniej to i owo. Ostatnio wymyslil sobie, ze na rolkach mozna nogi polamac :?:

Pozdrawiam,
zalamany.robal.z.upartym.miskiem.do.kompletu.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: Paczatki - kilka wrażen na gorąco : ))

Post autor: ALAN54 » pn października 02, 2006 10:29

robal pisze:
bacha pisze:A jak już raz spróbujesz i Ci się spodoba to nie bedziesz chciał przestać
Oj, z tym, to niesrtety tak dfobrze nie jest :( Misiek raz dal sie zakuc ;) w rolki i ani rusz drugi raz. Juz go probuje brac:
1. na ambicje
2. na odchudzajace wlasciwosci rolek ;)
3. na laski, jakie mozna wyrwac na rolkach ;)
No i wszystko zawiodlo. :( Nawet moj urok osobisty nic tu nie pomogl ;) Najpierw byl brak czasu, pozniej to i owo. Ostatnio wymyslil sobie, ze na rolkach mozna nogi polamac :?:

Pozdrawiam,
zalamany.robal.z.upartym.miskiem.do.kompletu.
Ale są inne sposoby:
1. Kaganiec
2. Smycz ew krótki łańcuch
3. Dyby
4. Bejsbol ew topór na krótkim członku
5. Czopki z dynamitu
6. Rozpuszczalnik nitro ew klej
7. Kałach
8. 2 ccm soku cytrynowego w żyłę
Któryś z tych środków musi pomóc :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Re: Paczatki - kilka wrażen na gorąco : ))

Post autor: robal » pn października 02, 2006 10:44

ALAN54 pisze:Któryś z tych środków musi pomóc
Na kazdym to chetnie wyprobuje ;), tylko nie na wlasnym misku :!:

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn października 02, 2006 2:01

delphi gratuluje rozpoczęcia przygody z tym pieknym sportem!!!Mam nadzieję, ze będziecie czynic szybkie postepy. Powodzenia!

delphi
Posty: 5
Rejestracja: pt września 29, 2006 6:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: delphi » ndz października 08, 2006 9:35

Szybkie nie sa WHF. Czas mamy tylko w wekendy i dodatkowo musi byc pogoda pozwalajac na jezdzenie, ale jestemy po nastepnych dwoch jazdach i cokolwiekby nie mowic postepy widac. Juz o wiele pewniej sie czuje na rolkach i udaje mi sie przejechac kilkadzieiat metrow jak na moj gust dosc plynnie. Dolaczyl do nas moj kolega z pracy. Zakupil Rollerblade Horizon. Szkoda, ze sa bez ABT. Teraz widze spora roznice. Dla poczatkujacego taki hamulec to bajka. Porownujac nasze pierwsze jazdy o wiele latwiej przychodzilo mi hamowanie na ABT niz jemu na zwyklym hamulcu.
Nadal obylo sie bez powazniejszych upadkow. W zasadzie te, ktore byly to byla strata rownowagi przy zerowych predkosciach.
Lepiej juz idzie mi jazda z gorki. Pewniej czuje sie jadac z wieksza predkoscia, a pochylenie powoduje, ze jazda jest praktycznie bez jakiegos wiekszego wysilku.
Problem mam nadal przy zawracaniu w czasie jazdy. Na razie nie moge tego "chwycic". Pewnie przyjdzie to z czasem i z poczuciem wiekszej pewnosci.
Nie do konca potrafimy ocenic z jaka sila mamy zapinac mocowania. Zbyt silne zapiecie powoduje ucisk, ktory czuje na stopie, a zbyt slaby wrazenie, ze rolka sie nie trzyma na stopie pewnie. Brak nam tutaj kogos potrafiacego dobrze jezdzic i mogacego doradzic w podstawowych sprawach, ale jakos damy rade :D :D
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Marcus2902
Czterokółkowiec
Posty: 93
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 11:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marcus2902 » ndz października 08, 2006 9:36

Ja jestem dobrym przykładem. Tak mnie wessało, że płakać mi sie chce na myśl o sniegu. Ale już szukam sali no i kupuje łyżwy - tak dla odmiany
Pozdro

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » ndz października 08, 2006 10:35

Marcus2902 i delphi - wy nie płaczcie tylko w niedzielę 15 października meldujcie się w Poznaniu na maratonie. A jeszcze lepiej w sobotę o 17:00 na Pasta Party. Pierwszy start jest za free. POZDRO ALAN54

delphi
Posty: 5
Rejestracja: pt września 29, 2006 6:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: delphi » pn października 09, 2006 12:58

Alan54 maraton ? :lol: :lol: Nie sadze, zeby moja jazda kiedykolwiek wyszla poza czysta rozrywke na weekend. Na razie bede zadowolony jezeli bede mogl przejechac plynnie kilometr. Kiedy tak sie stanie spije duuzzoooo piwa :D :D
Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”