Zużyte łożyska?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

borg18
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 7:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Kontakt:

Zużyte łożyska?

Post autor: borg18 » śr lipca 18, 2012 3:00

Ostatnio jeżdżąc zauważyłem, że z rolek wydobywa się dziwny odgłos, nie wiem jak to nazwać - tykanie, trzaskanie. Poszedłem do sklepu kupiłem łożyska zamontowałem i dalej jest to samo tykanie. W sklepie koleś sprzedał mi jakieś abec 9 po bardzo niskiej cenie bo 59 zł za 16 sztuk.... i zastanawiam się czasem czy one nie były zużyte tak jak moje, były zapakowane w woreczek nie były w oryginalnym opakowaniu. Tulejka chyba nie wydawała by takich odgłosów. Co gorsze nie wiem które łożysko tak trajkota, ciężko to sprawdzić bo dopiero jadąc ten dźwięk się wydobywa. Proszę o jakieś rady :)
Najnowsze i darmowy programy- triale, dema, freeware.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zużyte łożyska?

Post autor: zico » śr lipca 18, 2012 3:07

Może kółko jest uszkodzone? Może szyna nie dokręcona?
Jeśli łożysko, to najpierw zlokalizuj czy lewa czy prawa rolka. Jak w jednej, to już nie problem zlokalizować które. Przekładasz po jednym kółku z lewej na prawą rolkę i nasłuchujesz. W ten sposób znajdziesz, co jest nie tak.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

borg18
Posty: 28
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 7:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Kontakt:

Re: Zużyte łożyska?

Post autor: borg18 » śr lipca 18, 2012 3:10

zaraz się tym zajme :) własnie przeczytalem poniższy post i tak widze kolega mial podobny problem :) dzieki za sugestie , biorę sie do roboty :)

po wnikliwej analizie stwierdzam że łożyska nawet stare są dobre a niestety kółko nawaliło, przekładalem kilkakrotnie dobre łożyska i efekt w tym kółku był ten sam.. w innym znowu coś szeleściło, mimo iż przełożyłem do niego dobre części...nawet nie wiedziałem ze kółka mogą się tak psuć :) ale maja juz ponad rok :)))
Najnowsze i darmowy programy- triale, dema, freeware.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”