Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Katowice - tematy związane z zawodami.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: Piotr B » sob września 10, 2011 3:53

a ja lubię takie imprezy!!!!

Powodzenia jutro i oczywiście jak najlepszych czasów!

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: Doody » ndz września 11, 2011 10:30

marek_katowice pisze:
PS. Co do samego Maratonu, to gratuluję organizacji i mam nadzieję że na PŚ będzie równie dobra.
Ostro organizacyjnie trenujemy aby dorównać Wojtkowi :D
Noooo potrenowaliście i w sumie organizacja oraz trasa prawie dorównywały Sierpniowemu ... nawet nie zapomnieliście o zmianie dystansu trasy - w ostatniej chwili tuż przed metą :twisted: :twisted:

Tak na poważnie: Ogólnie było fajnie i asfalt rzeczywiście gładki (większość trasy), ale mimo wszystko trasa wcale nie była łatwa, to oczywiście nie jest minus.

PS. Tak przy okazji: nie znalazł ktoś może kasku Lazer - kolor czerwony ? :oops:
Ostatnio zmieniony pn września 12, 2011 8:58 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: pz34 » ndz września 11, 2011 11:42

Kask został oddany w ręce organizatorów.
p.s. ktoś musiał nieźle dawać, że aż kask zgubił;)
Pozdrawiam
Łukasz

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: bj43 » pn września 12, 2011 1:52

Po raz kolejny pogoda w Trzech Stawach dopisała. Także organizacja była bez zarzutu. Była służba medyczna, toalety typu VIP (z umywalką), elektroniczny pomiar czasu, woda w butelkach na trasie, posiłek po maratonie, piękne medale, nagrody dla najlepszych. Czego więcej można chcieć? Wielkie brawa dla organizatorów.
Trochę zamieszania zrobiła czołówka stawki, która tak się rozpędziła, że zrobiła dziewięć pętli zamiast ośmiu, co było nie lada wyzwaniem dla systemu komputerowego.
Brawa dla Silesia Skating, a w szczególności dla Marka Mazura za kolejną udaną imprezę wrotkarską na Śląsku.

Uwaga dla początkujących - nie używajcie szklanych okularów przeciwsłonecznych. Jeden z uczestników przewrócił się, rozbił okulary i tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności nie stracił oka. Niemniej, według opinii lekarza z karetki, kilka szwów trzeba będzie założyć.
Pozdrawiam.

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: marek_katowice » pn września 12, 2011 9:26

pz34 pisze:Kask został oddany w ręce organizatorów.
p.s. ktoś musiał nieźle dawać, że aż kask zgubił;)
Kask jest ale żółto zielony i o 22.10 znalazł się właściciel.
Szukamy też Garmina który został stracony na trasie w okolicy mostu.
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: marek_katowice » pn września 12, 2011 9:34

bj43 pisze:Trochę zamieszania zrobiła czołówka stawki, która tak się rozpędziła, że zrobiła dziewięć pętli zamiast ośmiu, co było nie lada wyzwaniem dla systemu komputerowego.
Bolku, czołówka nie zrobiła 9 okrążeń to my zmusiliśmy Was wszystkich (prawie bo 11 osób nie) abyście jechali 8 razy przez matę a tymczasem miało być 7 tak jak na odprawie technicznej było powiedziane ale potem wielu ludzi pomimo mojego pytania "czy wszyscy wszystko wiedzą?" podchodził i zaczęło liczyć, przeliczać i przekonywać że mylimy się. Zmieniliśmy zasadę tłumaczenia i tu popełniliśmy błąd. Za co przepraszamy. Jako organizator powinienem nie dopuścić do tego albo wydrukować instrukcję i każdemy wręćzyć słowo pisane-i tak zrobię następnym razem.
Dziękuję firmie sts-która w profesjonalny sposób zabezpieczała pomiar czasu.
Ostatnio zmieniony pn września 12, 2011 9:48 przez marek_katowice, łącznie zmieniany 1 raz.
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: marek_katowice » pn września 12, 2011 9:41

Wszystkim Uczestnikom bardzo dziękuję za udział w naszym Pucharze Śląska. Impreza rośnie a tym samym wymagania też - postaramy się sprostać tym wymaganiom.

Wyniki:
http://pucharslaska.pl/?wyscig-nr-3-final-psl-i-pp,52

Jeszcze raz bardzo dziękuję za liczny udział.
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: bayya » pn września 12, 2011 10:02

Marku! Bardzo dziękujemy za organizację tak wspaniałej imprezy! A ja osobiście dziękuję za szybkie potwierdzenie mojego wyniku, dzięki czemu mogłam szybciej do domku pojechać! Impreza organizacyjnie dużo lepsza niż w zeszłym roku, no i zawodników dużo więcej przybyło, wobec czego trudniej było sprostać ich wymaganiom! A i tak daliście radę! :wink: Na takie imprezy lubię przyjeżdżać!
Dodatkowe atrakcje też były! W momencie gdy nasza grupa robiła nawrotkę odbywał się finish półmaratonu! Mało brakowało a doszłoby do gigantycznej kraksy! Do tego nasza grupa została poszatkowana, a my prawdopodobnie przesądziliśmy o wyniku tego finishu, bo kilka osób finishujących musiało przyhamować! Dodatkowa pętla oczywiście była dużym zaskoczeniem, a finish po tych ~48 km był na prawdę wyczerpujący! Tym bardziej że trafiłam na godną rywalkę! A tak swoją drogą czy jesteście w stanie podać prawdziwy dystans jaki przejechaliśmy? Albo osoby które jechały z GPSem?
Gratulacje dla wszystkich którzy dali radę przejechać tak długi dystans! :wink:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: pz34 » pn września 12, 2011 10:30

Macie tam świetna trasę, tylko pozazdrościć. Na pewno przyjadę za rok. Dobrze, że nie padało w nocy bo byśmy mieli w niektórych miejscach lodowisko. Widziałem jak komuś odpadł duży zegarek (prawdopodobnie GPS). To było przy A4. Niestety 3 ostatnie okrążenia musiałem jechać sam, a szkoda bo niewiele zabrakło do pokonania życiówki. Brawa dla organizatorów.

P.S. Dołączam się do prośby Basi: czy ktoś może podać rzeczywistą długość trasy po przejechaniu pełnych 8 okrążeń?
Pozdrawiam
Łukasz

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: bj43 » pn września 12, 2011 11:17

marek_katowice pisze:Bolku, czołówka nie zrobiła 9 okrążeń to my zmusiliśmy Was wszystkich (prawie bo 11 osób nie) abyście jechali 8 razy przez matę a tymczasem miało być 7 tak jak na odprawie technicznej było powiedziane ale potem wielu ludzi pomimo mojego pytania "czy wszyscy wszystko wiedzą?" podchodził i zaczęło liczyć, przeliczać i przekonywać że mylimy się. Zmieniliśmy zasadę tłumaczenia i tu popełniliśmy błąd. Za co przepraszamy. Jako organizator powinienem nie dopuścić do tego albo wydrukować instrukcję i każdemu wręczyć słowo pisane-i tak zrobię następnym razem.
Każdy może się pomylić, szczególnie w natłoku przeróżnych spraw organizacyjnych. Nie zwalnia to jednak poważnych zawodników od prześledzenia mapki trasy przed przyjazdem na zawody.
Jak już wiemy, na trasie były trzy punkty pomiaru czasu (maty) - na końcu trasy, przy wodopoju i na mecie. Trzeba było przejechać osiem razy matę końcową, a siedem razy matę przy wodopoju. W komunikacie przez megafon usłyszałem, że należy przejechać matę osiem razy, czyli informacja była poprawna. Zabrakło tylko wyraźnego stwierdzenia, o którą matę chodzi.
Pozdrawiam.

krentz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:30
Moje rolki: Powerslide Infinity
Jeżdżę od: 02 sie 2007

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: krentz » pn września 12, 2011 12:27

bayya pisze:Marku! Bardzo dziękujemy za organizację tak wspaniałej imprezy! A ja osobiście dziękuję za szybkie potwierdzenie mojego wyniku, dzięki czemu mogłam szybciej do domku pojechać! Impreza organizacyjnie dużo lepsza niż w zeszłym roku, no i zawodników dużo więcej przybyło, wobec czego trudniej było sprostać ich wymaganiom! A i tak daliście radę! :wink: Na takie imprezy lubię przyjeżdżać!
Dodatkowe atrakcje też były! W momencie gdy nasza grupa robiła nawrotkę odbywał się finish półmaratonu! Mało brakowało a doszłoby do gigantycznej kraksy! Do tego nasza grupa została poszatkowana, a my prawdopodobnie przesądziliśmy o wyniku tego finishu, bo kilka osób finishujących musiało przyhamować! Dodatkowa pętla oczywiście była dużym zaskoczeniem, a finish po tych ~48 km był na prawdę wyczerpujący! Tym bardziej że trafiłam na godną rywalkę! A tak swoją drogą czy jesteście w stanie podać prawdziwy dystans jaki przejechaliśmy? Albo osoby które jechały z GPSem?
Gratulacje dla wszystkich którzy dali radę przejechać tak długi dystans! :wink:
Faktyczny przejechany dystans to: 47 585 m
Jako sprawca zamieszania również poczuwam się do winy, za co wszystkich bardzo przepraszam.

Pozdrawiam Krentz

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: Doody » pn września 12, 2011 1:31

marek_katowice pisze:
pz34 pisze:Kask został oddany w ręce organizatorów.
p.s. ktoś musiał nieźle dawać, że aż kask zgubił;)
Kask jest ale żółto zielony i o 22.10 znalazł się właściciel.
Szukamy też Garmina który został stracony na trasie w okolicy mostu.
Gdyby się znalazł czerwony kask proszę o info :?
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

FFWD
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: pt lipca 03, 2009 5:42
Jeżdżę od: 28 cze 2007
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: FFWD » pn września 12, 2011 2:21

Witam,

Po raz kolejny bardzo dziękuję organizatorom za możliwość ścigania się w naszym regionie. Wszystko było fajnie dopięte, rejestracja, napoje/posiłki, trasa czysta, atmosfera, pogoda, e-pomiar czasu. Za rok jadę na 100%.

Oczywiście informację o okrążeniach należy udoskonalić. Ktoś zaproponował - myślę, że dobre rozwiązanie - żeby któryś z sędziów jechał na skuterku/motorze przed czołówką i wtedy byłoby wszystko jasne. Zastanawiam się tylko, jak szybko sędzia wchodziłby w tak ciasne łuki :)

Dziękuję jeszcze raz za wszystko.

Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa

@ Bolek: napisałeś "Nie zwalnia to jednak poważnych zawodników od prześledzenia mapki trasy przed przyjazdem na zawody." Sytuacja była trochę inna. Co prawda nie czuję się "poważnym zawodnikiem" :) ale jechałem z pierwszą grupą, która miała być informowana o ilości okrążeń. Jechaliśmy wg sugestii organizatorów. Kiedy podchodziliśmy do ostatniego okrążenia usłyszeliśmy: jeszcze dwa! Zatem pojechaliśmy jeszcze dwa :D

To tak gwoli usprawiedliwienia koleżanek/kolegów z czołówki. Co i tak nie zmienia faktu, że maraton był bardzo dobrze przygotowany. Chylę czoła przed organizatorami. Drobne wpadki muszą się zawsze zdarzyć - nie myli się tylko ten, który nic nie robi. Pozdrawiam RW

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: pz34 » pn września 12, 2011 3:02

Ma ktoś może zdjęcia lub filmy z tej imprezy?
Pozdrawiam
Łukasz

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Puchar Śląska 2011 wyścig finałowy nr 3

Post autor: marek_katowice » pn września 12, 2011 4:07

FFWD pisze:Oczywiście informację o okrążeniach należy udoskonalić. Ktoś zaproponował - myślę, że dobre rozwiązanie - żeby któryś z sędziów jechał na skuterku/motorze przed czołówką i wtedy byłoby wszystko jasne. Zastanawiam się tylko, jak szybko sędzia wchodziłby w tak ciasne łuki :)
Dziękujemy za dobre słowo.
Co do kolejnego roku i ciasnych wiraży to nie będzie problemu - będzie skończona pętla. Mam nadzieję że przetarg dojdzie do realizacji :-)
a temat motoru był poruszony ale szybko upadł ze względu bezpieczeństwa i wspomnianych wiraży.
a tak z innej beczki bo na własne oczy widziałem jak wielu szybkich nie potrafi jeżdzić technicznie na takim wirażu.
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Katowice - tematy związane z zawodami.”