Fusion X3/X5/84/GM - przeróbka do Solo

Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Fusion X3/X5/84/GM - przeróbka do Solo

Post autor: Herb » sob marca 16, 2013 10:31

Rolki Rollerblade Fusion, jak większość się orientuje, są oparte o identyczną skorupę co rolki agresywne Rollerblade Solo. Korzystając z tego, wiele osób z naszej rodzimej społeczności wrotkarskiej, złożyło tanim kosztem naprawdę dobre rolki fsk/powerblading kupując starsze modele Solo Era w niskiej cenie i "polując" na części do podwozia (rekordzista wydał na rolki z szyną od Cell w sumie mniej niż 250zł).

Jest także jednak możliwość przeróbki w drugą stronę, czyli Fusion do rolek agresywnych. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy myślą o kolejnej parze rolek fsk, bo ich Fusion już sporo przeszły. Zawsze fajnie jest mieć setup aggressive na okazyjny wypad do skateparku czy do nauki trików (która na rolkach z niższym balansem jest łatwiejsza).

Trzeba jednak umiejętnie "wyłowić" okazje na części. Zestaw szyny + koła można kupić naprawdę tanio, używany, w dobrym stanie w internecie. Z kolei soulplate też idzie kupić tanio, czy to z drugiej ręki (trzeba zaopatrzyć się w zestawy montażowe we własnym zakresie), czy to nowe (zestawy montażowe w komplecie). Półki wykonane z nowego, lepszego materiału są prawie dwa razy droższe od starszych. Na start jednak nie ma co się przejmować materiałem souplate, starsze też będą ok. Należy tylko pamiętać, by dobrać rozmiar soulplate do rozmiaru skorupy!!!

Modyfikacja wymaga trwałej ingerencji w but, polegającej na wywierceniu otworów w skorupie po wewnętrznej stronie i montażu nakrętek pazurkowych, więc tracimy gwarancję (jeżeli takowa jeszcze obowiązywała). Alternatywnie można dokręcić soulplate tylko po zewnętrznej stronie, co nie naruszy gwarancji, jednak znacznie utrudni czy wręcz uniemożliwi wykonywanie niektórych trików.

Plastik użyty przez Rollerblade to materiał w którym się łatwo pracuje. Normalna wiertarka to aż nadto, choć to najszybszy sposób. Na skorupie są dokładnie zaznaczone punktowo miejsca na śruby mocujące. Otwory bez problemu można zrobić wkrętarką czy rozgrzanym gwoździem (uważać, by się nie poparzyć!). Jako że do pracy zabrałem się w nocy, wsadziłem wiertło do metalu w uchwyt zaciskowy od zestawu z końcówkami śrubokręta. Ręczne wiercenie zajęło mi około pół godziny.

Oto efekt mojej pracy:

Obrazek

Posiadanie rolek do jazdy agresywnej nigdy nie było moim priorytetem. Jako że posiadam zestaw typu "powerblading" na bucie Solo Estilo RG2, natomiast podwozie od Fusion powędrowało do szkieletu Xsjado, zostałem z butami które by po prostu leżały. Ponieważ posiadałem już "agresywne" podwozie, a jedyne czego mi brakowało to soulplate, postanowiłem wykorzystać nieużywane części. Polecam! Par rolek nigdy za wiele :)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
scooby666
Czterokółkowiec
Posty: 67
Rejestracja: wt kwietnia 03, 2012 10:53
Moje rolki: Rollerblade Open Shell
Jeżdżę od: 15 mar 1999
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fusion X3/X5/84/GM - przeróbka do Solo

Post autor: scooby666 » wt maja 07, 2013 9:57

Ogólnie to jest świetna sprawa. Tym bardziej, że teraz można dostać bardzo tanio soulplate do solo. Rolki prawie idealne jeśli ktoś lubi przekręcać części często ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment”