Żywienie

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: krzysztof_plich » wt maja 13, 2008 10:04

siema, szczerze to w opisie same lanie wody, normalne ogólniki które pasują do każdego rodzaju szejka białkowego poza sojowym, prawie 0 informacji na temat samego produktu :roll: poza wzmianką że jest to białko pełnowartościowe hhahaahha i że 22 aminokwas hahaha :rabbit: każde białko zwierzęce jest pełnowartościowe i każde zawiera odpowiednią ilość aminokwasów :tongue: a jeśli chodzi o króla białek to jest to białko serwatkowe a jeżeli chodzi o dobre preparaty to musi być ono :!: :!: :!: ultrafiltrowane :!: :!: :!: (przechodzi przez odpowiednią ilość membran) wtedy nabiera odpowiedni wysokiego współczynnika biologicznego, te białko posiada spore ilości glutaminy jednego z najważniejszych aminokwasów, dzięki niemu możemy utrzymać dodatni bilans azotowy a co za tym idzie anaboliczny :study: kurcze muszę zacząć znowu czytać jakieś naukowe nowinki, ale myślę że podstawy są niezmienne 8) jak dasz mi tą etykietę z bliska lub szczegółowy skład to mogę coś więcej powiedzieć :silent: pozdro
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: Ariel » śr maja 14, 2008 12:19

Krzysztof pisze:A tu tłumaczenie na polski przez automatycznego tłumacza by Google :) sens jest mniej więcej zachowany (tylko nie wiadomo czy mniej czy więcej :wink: )
Końcówka jest najlepsza :lol:
Bądź mądry i szkolenia w Twoim zwrócić szczególną uwagę na swoje źródła białka i razy połknięcia.
Spacer, nie działają i szczotki Twoje zęby przed wyjazdem do łóżka. Do picia Meatwater można obniżyć na czas korzystania i jedzenie, i mieć więcej czasu, aby cieszyć się.
Wiwaty!
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
bedhead
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 22, 2008 6:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Seattle (USA), Wroclaw (Poland)
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: bedhead » czw maja 22, 2008 7:11

Ciekawie piszesz Krzytofie, ale mam jedna watpliwosc :)

Piszesz, ze po kazdym wysilku powinno sie jesc weglowodany. Zgodze sie bo tak jest, ale naleze tez dodac proteiny (proporcje weglowodany-bialko 3:1). Bialko polaczone z weglowodanami przyspiesza wchalnianie weglowodanow oraz regeneruje nasze miesnie.
Moja watpliwoscia jest to ze po wysilku musimy dostarczy szybko organizmowi weglowodanow. Aby tak bylo nalezy przerzucic sie na weglowodany proste ze wzgledu na to ze sa szybko zamieniane na energie. Natomiast weglowodany zlozone powinno sie jesc ale glownie przed treningami bo to z nich nasz organizm czerpie sile. Weglowodany zlozone maja to do siebie ze sa trawione znacznie dluzej niz weglowodany proste dlatego tez po treningu naszym glownym posilkiem powinien byc posilek zlozony z weglowodanow prostych oraz protein. A dopiero po paru godzinach (2-3) powinnismy zjesc posilem zlozony z weglowdanow zlozonych no i oczywiscie protein.

Masz moze jakies watpliwosci, inne zdanie do tego co napisalem? :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Żywienie

Post autor: Marek » wt maja 27, 2008 12:58

bedhead pisze:Ciekawie piszesz Krzytofie, ale mam jedna watpliwosc :)

Piszesz, ze po kazdym wysilku powinno sie jesc weglowodany. Zgodze sie bo tak jest, ale naleze tez dodac proteiny (proporcje weglowodany-bialko 3:1). Bialko polaczone z weglowodanami przyspiesza wchalnianie weglowodanow oraz regeneruje nasze miesnie.
Moja watpliwoscia jest to ze po wysilku musimy dostarczy szybko organizmowi weglowodanow. Aby tak bylo nalezy przerzucic sie na weglowodany proste ze wzgledu na to ze sa szybko zamieniane na energie. Natomiast weglowodany zlozone powinno sie jesc ale glownie przed treningami bo to z nich nasz organizm czerpie sile. Weglowodany zlozone maja to do siebie ze sa trawione znacznie dluzej niz weglowodany proste dlatego tez po treningu naszym glownym posilkiem powinien byc posilek zlozony z weglowodanow prostych oraz protein. A dopiero po paru godzinach (2-3) powinnismy zjesc posilem zlozony z weglowdanow zlozonych no i oczywiscie protein.

Masz moze jakies watpliwosci, inne zdanie do tego co napisalem? :)

Pozdrawiam.
Znaczy sie schabowy z ............ :twisted: :twisted: :twisted:

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Żywienie

Post autor: Drzastwa » wt maja 27, 2008 2:29

Marek pisze:
bedhead pisze:Ciekawie piszesz Krzytofie, ale mam jedna watpliwosc :)

Piszesz, ze po kazdym wysilku powinno sie jesc weglowodany. Zgodze sie bo tak jest, ale naleze tez dodac proteiny (proporcje weglowodany-bialko 3:1). Bialko polaczone z weglowodanami przyspiesza wchalnianie weglowodanow oraz regeneruje nasze miesnie.
Moja watpliwoscia jest to ze po wysilku musimy dostarczy szybko organizmowi weglowodanow. Aby tak bylo nalezy przerzucic sie na weglowodany proste ze wzgledu na to ze sa szybko zamieniane na energie. Natomiast weglowodany zlozone powinno sie jesc ale glownie przed treningami bo to z nich nasz organizm czerpie sile. Weglowodany zlozone maja to do siebie ze sa trawione znacznie dluzej niz weglowodany proste dlatego tez po treningu naszym glownym posilkiem powinien byc posilek zlozony z weglowodanow prostych oraz protein. A dopiero po paru godzinach (2-3) powinnismy zjesc posilem zlozony z weglowdanow zlozonych no i oczywiscie protein.

Masz moze jakies watpliwosci, inne zdanie do tego co napisalem? :)

Pozdrawiam.
Znaczy sie schabowy z ............ :twisted: :twisted: :twisted:

Nie jeden tylko 2 schabowe z frytkami i surówką i coca-cola gratis (oczywiscie coca-cola zero)
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: krzysztof_plich » ndz czerwca 01, 2008 7:37

bedhead pisze:Ciekawie piszesz Krzytofie, ale mam jedna watpliwosc :)

Piszesz, ze po kazdym wysilku powinno sie jesc weglowodany. Zgodze sie bo tak jest, ale naleze tez dodac proteiny (proporcje weglowodany-bialko 3:1). Bialko polaczone z weglowodanami przyspiesza wchalnianie weglowodanow oraz regeneruje nasze miesnie.
Moja watpliwoscia jest to ze po wysilku musimy dostarczy szybko organizmowi weglowodanow. Aby tak bylo nalezy przerzucic sie na weglowodany proste ze wzgledu na to ze sa szybko zamieniane na energie. Natomiast weglowodany zlozone powinno sie jesc ale glownie przed treningami bo to z nich nasz organizm czerpie sile. Weglowodany zlozone maja to do siebie ze sa trawione znacznie dluzej niz weglowodany proste dlatego tez po treningu naszym glownym posilkiem powinien byc posilek zlozony z weglowodanow prostych oraz protein. A dopiero po paru godzinach (2-3) powinnismy zjesc posilem zlozony z weglowdanow zlozonych no i oczywiscie protein.

Masz moze jakies watpliwosci, inne zdanie do tego co napisalem? :)

Pozdrawiam.
krzysztof_plich pisze:siema, no to po laniu wody ja dodam szczyptę normalnych informacj
:wink:

podam kilka przykładów produktów węglowodanowych z których powinniśmy komponować posiłek po wysiłkowy
1) chleby, bułki, pieczywo
2) makarony
3) ziemniaki (najlepiej gotowane w mundurkach)
4) banany (dojrzałe)
5) kasze
6) płatki, owsiane kukurydziane, jęczmienne, ryżowe
7) ryż
krzysztof_plich pisze: :!: należy unikać cukru i słodyczy :!: ze względu na dużą zawartość tłuszczy, no i organizm lubi uzupełniać glikogen z produktów skrobiowych uruchamiają one mocniej insulinę (naturalny hormon gospodarujący cukrami "czyli strawionymi węglowodanami" w organizmie) w dalszej części napisze jakie :!: :!: :!: białka :!: :!: :!: należy dodać do tego posiłku (po wysiłkowego) aby spotęgować odnowę
krzysztof_plich pisze:po prostu należy wybrać węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym/glikonemicznym jednym z takich strzałów jest chleb posmarowany miodem bez masła :P lub bułka z dojrzałym bananem (posiłek wysoko węglowodanowy a do tego alkalizujący "czyli odkwaszający - bo w skutek wysoko intensywnego treningu zakwaszamy mocno organizm i dietą też można zakwaszać i odkwaszać
"
krzysztof_plich pisze: ) osobiście kiedyś lubiłem robić sobie swoistego hamburgera - bułka,(obojętnie jaka) gotowany w skorupie ziemniak pokrojowy w plastry (wcześniej przygotowany i czekający w lodówce) jajka z szynką drobiową ścięte na patelni po mocnym treningu żółtka odpadają (aby się nie zmarnowały dajemy je psu lub po rozbiciu do szklanki i później je skonsumujemy w drugim posiłku jak już pierwsza partia węglowodanów i białek zostanie załadowana w mięśniach i wątrobie) i do tego pieprz sól, keczup lub musztarda do smaku (majonez odpada) zajadałem sie takimi hamburgerami są łatwo przyswajalne mają mnóstwo węglowodanów i :!: :!: :!: białek :!: :!: :!: :wink: pozdro


siema cukry proste i złożone nie są polecane organizm woli skrobie i to ona mocniej uruchamia insulinę widać że nie znasz się na indeksie glikemicznym bo ja jedząc białą bułkę z bananem zrobię szybszy i większy skok cukru niż ty wypijając szejka węglowodanowego opartego na sacharozie bo tak się robiło napoje w firmie hi-teh nutrition (czy jakoś tak) na 50g 46g sacharozy 2 gramy białek sarwatkowych i 2 g minerałów i witamin czyli gó.... :bom: odrobina cukrów nie zaszkodzi ale raczej pod postacią dżemu, dojrzałych bananów, czyli ogólnie bardziej owocowo niż łyżka cukru (stołowego '59' lub glukozy '100' ) :) a co do białek to jeszcze nie skończyłem tematu ale już go zacząłem

ps. zaopatrz się w książki o indeksie glikemicznym/glikonemicznym a co do białek to tylko te alkalizujące :wink: ale o tym później elo
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: krzysztof_plich » ndz czerwca 01, 2008 11:05

Marek pisze: Znaczy sie schabowy z ............ :twisted: :twisted: :twisted:
raczej drobiowy(mniejsza zawartość tłuszczy i cholesterolu) i to bardziej przed niż po (a to ze względu na długi czas trawienia, lepiej wybrać jakieś białka szybciej rozkładane proponuje chudy nabiał, ma on tendencja do alkalizowania a to za sprawą alkalizującego wapnia) :D w drugim posiłku powysiłkowym już można drobiowego z warzywkami i pyrkami lub czymś innym w stylu makaron, kasza, itp ze względu na silne zakwaszenie podczas spożywania mięsa i innych białek oraz węglowodanów polecam jeść je w towarzystwie warzyw, no i do tego jedząc warzywa dostarczymy witaminy C która przyspiesza odnowę (jest przeciwutleniaczem co prawda nie tak silnym jak witamina E ale zawsze jest wskazana i jej nadmiary są szybko usuwane z moczem, a co za tym idzie trudniej ją przedawkować,) i zwiększa przyswajanie żelaza hemowego które jest obecne w produktach zwierzęcych, bo produkty roślinne posiadają tylko niehemowe, i dlatego jest ono gorzej przyswajane, tak więc świniaczek i kurka górują nad sojowym i szpinakiem jeżeli chodzi o przyswajanie tego pierwiastka 8) pozdro
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
krzemol
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 08, 2006 9:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: krzemol » ndz czerwca 01, 2008 11:39

moze sie czepiam ale gwoli scislosci , skrobia to polisacharyd czyli cukier zlozony :twisted:
"Ludzie z natury są niemal tacy sami;
z praktyki wynika, że bardzo się między sobą różnią."
Konfucjusz
Twister Trojmiasto

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: Toudi » pn czerwca 02, 2008 8:39

Cukry złożone to właśnie polisacharydy.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
krzemol
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 08, 2006 9:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: krzemol » śr czerwca 04, 2008 10:51

Toudi pisze:Cukry złożone to właśnie polisacharydy.
hmm wydawalo mi sie ze tak wlasnie napisalem, a odnosilem sie do stwierdzenia :
siema cukry proste i złożone nie są polecane organizm woli skrobie i ...
"Ludzie z natury są niemal tacy sami;
z praktyki wynika, że bardzo się między sobą różnią."
Konfucjusz
Twister Trojmiasto

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: krzysztof_plich » czw czerwca 05, 2008 8:34

krzemol pisze:moze sie czepiam ale gwoli scislosci , skrobia to polisacharyd czyli cukier zlozony :twisted:
raczej chodziło o cukry proste/pojedyncze GLUKOZA, FRUKTOZA, i dwucukry sacharoza i jakieś tam 8) zamiast pisać o prawidłowych nic nie znaczących nazwach, napiszcie coś sensownego bo sformułowania 3:1 lub węglowodany złożone lub cukry złożone i tak nic nikomu nie mówi :lol: chyba że ktoś za chwile ma maturę z biologi :lol: to przepraszam poćwiczymy cykl Krepsa :wink: odpalić gogle to ja też potrafię ale tego nie robie, niestety owe cudo nie poda wam gotowego schematu żywieniowego tworzonego na podstawie wywiadu w stylu: typ budowy, schemat dnia, upodobania smakowe, dostępność produktów, zasobność portfela, rodzaj trenowania, godziny trenowania, suplementacja, urodziny kolegi :drunken: nadgodziny w pracy, kontuzja mięśnia dwugłowego :mrgreen: itp itd pozdro
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: Toudi » czw czerwca 05, 2008 8:48

krzemol pisze:
Toudi pisze:Cukry złożone to właśnie polisacharydy.
hmm wydawalo mi sie ze tak wlasnie napisalem, a odnosilem sie do stwierdzenia :
siema cukry proste i złożone nie są polecane organizm woli skrobie i ...
Niedokładnie przeczytałem. Jakoś tak mi się zdało, że tam jest "czy" a było "czyli:, to odpowiedziałem na pytanie.

Krzysztof, akurat tego nie musiałem sprawdzać w necie :bom:

Nie chciałem sie czepiać, tym bardziej, że czytam woje uwagi z dużym zaciekawieniem. Nie powiem, żebym sobie je jakoś tak bardzo brał do serca (niech żyje schabowy z marchewką i pure!) ale coś tam w głowie zostaje.
Pozdrawiam
Piotr

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: krzysztof_plich » czw czerwca 05, 2008 8:48

krzemol pisze:
Toudi pisze:Cukry złożone to właśnie polisacharydy.
hmm wydawalo mi sie ze tak wlasnie napisalem, a odnosilem sie do stwierdzenia :
siema cukry proste i złożone nie są polecane organizm woli skrobie i ...

ok maturzysto zaproponuj nam posiłek powysiłkowy który uzupełni nam glikogen wątrobowy i mięśniowy mając na uwadze że będziemy jeszcze musieli popracować przy komputerze i chcemy uniknąć zbyt wysokiego poziomu cukru i insuliny we krwi, raczej chcemy aby skok ten był szybki a w późniejszej fazie umiarkowany i długotrwały, miej na uwadze aby dostarczyć większą ilość przeciwutleniaczy :D nie mamy ochoty się starzeć, no i nie lubimy cukrów prostych bo to paliwo rakietowa dla organizmu, a wiadomo co się stanie jak wlejemy owe paliwko do malucha będzie śmigał szybko ale krótko, a my chcemy być jak Alan :lol: wiecznie młodzi :wink: nie zapomnij o alkalizujących białeczkach weź pod uwagę że mamy nietolerancje laktozy a nie chce dostać rozwolnienia, tylko przyswoić wszystkie super zdrowe składniki, z góry dzięki pozdro ziooom 8)

ps. czytaj moje posty z przymrużeniem oka :wink:
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: krzysztof_plich » czw czerwca 05, 2008 8:58

Toudi pisze: (niech żyje schabowy z marchewką i pure!) ale coś tam w głowie zostaje.
schabowy- produkt białkowo tłuszczowy z dużą zawartością żelaza hemowego :D
ziemniaki- produkt węglowodanowo białkowy(białko niepełnowartościowe) ale alkalizujący z dużą zawartością potasu, magnezu, witaminy C itp zwiększy przyswajanie żelaza i zniweluje kwaśne środowisko w którym będzie trawiony schabowy
marchewka- produkt no powiedzmy węglowodanowy o bardzo wysokim indeksie glikemicznym z dużą zawartością witaminy A która dba o nasze oczy skórę itp zostanie zasymilowana :mrgreen: dzięki schabowemu ponieważ rozpuszcza sie w tłuszczach tak więc spożyta sama jest przyswajana w małej ilości również produkt odkwaszający polecam z groszkiem :wink: jadę do pracy pozdro
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żywienie

Post autor: Toudi » czw czerwca 05, 2008 9:29

Czyli O.K.?
To by potwierdzało tezę o samoregulujących właściwościach prostych organizmów. :bom:
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”