ostry ból w stopie

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

asiape1

ostry ból w stopie

Post autor: asiape1 » wt marca 13, 2007 11:06

No i mam problem. W ońcu kupiłam sobie ostatnio rolki. Wczoraj jeżdziłam jakies 4 godzinki (całkiem nieźle szło) :D , ale pod koniec, zauważyłam, że w stopie, na wysokości zgięcia
(tak u góry :? ) czuję mocny ucisk. Taj jakby języki w tych rolkach mnie uwierały. Wieczorem w tych miejscach stopy tak mi spuchły, że nie potrafiłam chodzić. Dziś czuję to samo- tępy ból. jak stane na nogach, to prawie przewracam się :roll: Czy ktoś miał podobnie :?: BO nie wiem czym jest to spowodowane. Może za mocno je zapięlam :?: Nie chcę,żeby skończyło się to zniechęceniem i tym, żę sprzedam te rolki na allegro :? :(

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » wt marca 13, 2007 11:58

Hej, być może za mocno zawiązałaś/zapięłaś... Jaki jest to model rolki i gdzie kupiłaś?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: admiral » wt marca 13, 2007 2:01

Spoko, spoko :lol:
Model rolek nie ma tu nic do rzeczy. Bolą Cie po prostu dolne partie mięśni piszczelowych i ścięgna. To normalne :twisted:
4 godziny jazdy na rolkach po zimie to dla tych mięśni, bardzo ciężka praca. Załóż rolki, ugnij lekko nogi w kolanach i zobacz jak napięte są te mięśnie. Przy jeździe na rolkach pracują one znacznie bardziej intensywnie niż przy chodzeniu lub bieganiu.
Sądzę, że większość z nas odczuwa jeżeli nie ból to dyskomfort w tych miejscach po pierwszych wiosennych jazdach.
Spokojnie, kilka dni lekkiej jazdy bez szaleństw i będzie ok.
A później po każdej jeździe polecam stretching. :lol:
Chyba, że zauważyłeś bolesne zgrubienie, które zrobiło sie na ścięgnie w zgięciu.
To już inna bajka. :( O tym znajdziesz tutaj http://www.zico.twojserwer.pl/forum/viewtopic.php?t=692

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » wt marca 13, 2007 3:08

admiral pisze: A później po każdej jeździe polecam stretching. :lol:
Z żoną.
Może być cudza :evil:

asiape1

Post autor: asiape1 » wt marca 13, 2007 4:34

No własnie mam cos takiego jak opisane w poscie podanym przez admiarala. Ale jest juz nieco lepiej, więc mam nadzieję, że jutro nie będę juz musiała chodzić na palcach :D Nie wiem czy to zgrubienie jakieś. Poprostu pod koniec dnia właśnie na miejscu złączenia stopy z piszczelą :?: zauważyłam paskudną opuchliznę. teraz jest juz o wiele lepiej- wymoczyłam stópki w soli, załatwiłam je altacetem- nic innego niestety nie miałam w domu :D Mam nadzieję, że wizyta u lekarza nie bedzie konieczna.
W wiw sporcie kupiłam k2- zwykłe, rekreacyjne, były przecenione o 200 zł, więc kupiłam, bo nie chciałam dłuzej czekać :D Później napiszę jaki model, bo nie jestem pewna czy dobrze pamiętam :P

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » wt marca 13, 2007 5:36

Mysle ze to po prostu zmeczenie. Jak po dluzszej przerwie pojezdze dluzej na rolkac to tez mnie wszystko boli.. ale w miare rozruszania sie wszystko wraca do normy i mozna normalnie smigac :)

PS. Widze ze jestes z Katowic - jaka dzielnica? lub gdzie jezdzisz? jak sie pogoda unormuje mam nadzieje wznowic sobotnie spotkania w Parku Chorzowskim w celu "rolkowania" w wiekszym gronie :)

asiape1

Post autor: asiape1 » wt marca 13, 2007 6:04

jestem z ochojca, mieszkam zaraz obok osiedla odrodzenia. Wczoraj robiłam rozeznanie i przypominałam sobie jak sie jeździ :D Byłam w parku kościuszki, potem na ligocie u kumpla i w parku na zadolu odpoczynek.
Własnie zakwasy mam małe, aż tak mnie nie bolą nogi. Jedynie te stopy- pod koniec jazdy czułam jakby ucisk. Jak zapięłam rolki luźniej, to miałam wrazenie, że mi noga lata. Tak źle i tak niedobrze... :roll:

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » wt marca 13, 2007 7:37

ALAN54 pisze:Noga musi dociąć się do buta. Po kilku razach problem powinien zniknąć. Tak myślę i wynika to z autapsji. POZDRO ALAN54
Pozwolilem sobie zacytowac wypowiedz Alana bo wydaje mi sie tu jak najbardziej na miejscu :)

PS. Pozdrowienia zza lasu (Giszowiec) :)

asiape1

Post autor: asiape1 » wt marca 13, 2007 8:34

No mam nadzieję, ale jak sobie pomyślę, że znów mam przez to przechodzić, to mi sie słabo robi :x
Wiem że z gisza :D Równiez pozdrawiam i miłego wieczoru zyczę :wink:

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » wt marca 13, 2007 11:54

Hej Asiu,

Witam w gronie szaleńców na rolkach :>

4 godzinki to ZDECYDOWANIE za długo jak na początku. Lepiej zacznij od regularnego jeżdżenia np. co drugi dzień po 1h i pomału wydłużaj czas jazdy. Pozwoli to twojemu organizmowi przygotować się do wysiłku i powinno obyć się bez większych dolegliwości.

Takie 4h jazdy a potem tydzień stękania mija się z celem, bo więcej sobie szkodzisz niż pomagasz.

Przyjemności z jazdy życzę =)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”