Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Gdańsk Maraton Solidarności historia pięciu edycji od 2004 r. do 2008 r. Wyniki, zdjęcia, komentarze.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Piotr B » wt lipca 29, 2008 11:22

a lista zgłoszonych rolkarzy jest już dość pokaźna!

null
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 94
Rejestracja: śr maja 07, 2008 12:41
Moje rolki: Speedmachine Plus, FSK, TR9
Jeżdżę od: 20 kwie 2004
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: null » śr lipca 30, 2008 5:43

Ja mam moze troche dziwne pytanie - czy jakies wymogi aby mozna bylo sie zapisac na maraton ? poza tymi ktore sa liscie :alien:

Wypada nalezec do jakies grupy stowarzyszenia ? Przejechac to raczej przejade - a jaki czas trzeba by miec aby nie zrobic sobie wstydu na pierwszy start ? :bom:

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: MirekCz » śr lipca 30, 2008 7:41

n_ll pisze:Ja mam moze troche dziwne pytanie - czy jakies wymogi aby mozna bylo sie zapisac na maraton ? poza tymi ktore sa liscie :alien:

Wypada nalezec do jakies grupy stowarzyszenia ? Przejechac to raczej przejade - a jaki czas trzeba by miec aby nie zrobic sobie wstydu na pierwszy start ? :bom:
Nie musisz nigdzie należeć, możesz wpisać jako nazwę klubu swoje miasto, jakieś śmieszne hasło czy cokolwiek :)
Przyjechanie przed pierwszym biegaczem jest mile widziane, aczkolwiek nie wymagane. Wstyd będzie, jak biegacz będzie mniej zmęczony niż ty :D
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

lares
Posty: 31
Rejestracja: ndz lutego 03, 2008 10:19

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: lares » czw lipca 31, 2008 12:42

Poczytałem, pooglądałem i wyklikałem trasę maratonu gdańskiego w plik KML, czyli taki do pooglądania w Google Earth, czy gdzie tam kto chce - ważne, żeby program łykał ten format.

Tylko jak go tu dołączyć? Nie wiem.

No więc tu jest profil wysokościowy trasy wg google earth (chyba):
http://www.lares.neostrada.pl/Maraton_G ... Cciowy.jpg

A tu jest plik KML:
http://www.lares.neostrada.pl/Maraton_G ... k_2008.kml (prawoklik, zapisz element docelowy jako)

Ciekaw jestem, czy udało mi się to dobrze wyklikać na podstawie tego, co znalazłem na stronie maratonu i czy puściłem nas odpowiednią strona dwupasmowych ulic. No i oczywiście, czy nie zrobiłem jakichś grubych błędów.

Mam nadzieję, że linki działają bez jakichś numerów - sprawdzałem w FireFoksie.

Pozdrowionka

Mat
Pozdrowienia

Mateus Joschko

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Piotr B » czw lipca 31, 2008 8:41

n_ll pisze:Ja mam moze troche dziwne pytanie - czy jakies wymogi aby mozna bylo sie zapisac na maraton ? poza tymi ktore sa liscie :alien:

Wypada nalezec do jakies grupy stowarzyszenia ? Przejechac to raczej przejade - a jaki czas trzeba by miec aby nie zrobic sobie wstydu na pierwszy start ? :bom:
Mieszkasz na miejscu, jesli wiec tylko masz chęci, rolki i kask to już jesteś gotowy/gotowa do startu. Maraton Solidarność to napewno najlepsze miejsce na debiut. W mojej opini MS to najradosniejszy maraton rolarski w Polsce gdzie zawsze startuje bardzo duża ilość rolkarzy debiutantów/amatorów. Piekna pogoda, wakacje, fajne dziewczyny, ciekawa trasa to najwieksze plusy tej imprezy (o historycznych medalach i posiłkach po maratonie juz nawet nie pamietam - wspomnienia są zawsze mocno wyidaelizowane).

Pozdrawiam

Piotr B
Crazy Boys Debno (typowy przykład wymyslonej nazwy!)


a może juz pora założyć nowy temat zwiazany z MSolidarnoś? - problemy na trasie zostały chyba już omówione!

Awatar użytkownika
palmer
Posty: 31
Rejestracja: wt kwietnia 29, 2008 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: palmer » czw lipca 31, 2008 8:27

Jeszcze tylko epilog w tym temacie, legendarny już słupek został usunięty, dziura zaś wypełniona czymś w rodzaju asfaltu, dziś jeszcze schło:

Obrazek
And it is in the humble opinion of this narrator that this is not just "Something That Happened." This cannot be "One of Those Things...”

Awatar użytkownika
vairus461
Posty: 26
Rejestracja: śr czerwca 11, 2008 5:00
Moje rolki: w większości rollerblade
Jeżdżę od: 13 lut 1985
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: vairus461 » pt sierpnia 08, 2008 12:51

Dobra czy zła, trasa jest taka sama dla wszystkich..
Do zobaczenia w trójmieście.
Piechta jest reliktem, odrzuć ją..

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Andrzej » ndz sierpnia 10, 2008 10:15

chciałem zapytać czy zakładajać że na Długim Targu jest miejsce ograniczone to czy miejsca do hamowania wystarczy czy rozłożą maty takie jak dla 100-metrowców na hali :?:

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Piotr B » wt sierpnia 12, 2008 8:33

będę finiszował powoli :lol: na tych płytach które są tam raczej szybko się nie da! Zyciówkę zapewnie sobie na całej długości trasy!

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: WOJTEK45 » wt sierpnia 12, 2008 11:54

płyty na starym mieście są rzeczywiście okazałe.
Słyszałem również że aby nie było "za łatwo" mają być w dniu zawodów.....mokre.
No bo przecież w czasie Maratonu Solidarności jeszcze nigdy nie padało; tfu... na psa urok.
A hamownia ( nie mylić z chamownią) jest naturalna; Zielona Brama i.... Motława.

Awatar użytkownika
czaras
Posty: 3
Rejestracja: pt czerwca 16, 2006 12:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: czaras » wt sierpnia 12, 2008 8:45

Witam!

To będzie mój pierwszy start na rolkach, więc pomyślałem, że miło będzie się przedstawić...
Do tej pory kilka maratonów padło z buta, ale jakoś ostatnio nie było okazji do trenowania. Szkoda spędzić weekendu "bez wysiłku" padł wybór na maraton na 8 kołach...
Cel może mało ambitny, ale chcę po prostu dojechać na metę przed pierwszym biegaczem :)
Do zobaczenia na starcie

Pozdrawiam
Czarek


-------------------
FILA PRIMO ALU
-------------------------
Fila PRIMO ALU 4x83mm
ROLLERBLADE SPEEDMASCHINE 4x100mm

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: pnw22 » wt sierpnia 12, 2008 9:23

Chyba z ta pogoda w Gdansku cos nie tak,chyba zlapie nasz maly deszczyk albo?

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: romanwrotkarz » śr sierpnia 13, 2008 12:02

pnw22 pisze:Chyba z ta pogoda w Gdansku cos nie tak,chyba zlapie nasz maly deszczyk albo?
Wprawdzie nie jadę ostatecznie do Gdańska, ale pogoda jest murowana, bo to wielkie podwójne święto. Popadać ma prawo po południu :)
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
palmer
Posty: 31
Rejestracja: wt kwietnia 29, 2008 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: palmer » śr sierpnia 13, 2008 3:44

pnw22 pisze:Chyba z ta pogoda w Gdansku cos nie tak,chyba zlapie nasz maly deszczyk albo?
Nie ma co się chmurzyć, tymczasem na wszelkich modelach numerycznych ściana wody oddala się i ciąży w stronę soboty - ale dla bezpieczeństwa radzę grzać od startu jak najszybciej, bo ci z drugiej setki na mecie mogą być już zlani :twisted:
And it is in the humble opinion of this narrator that this is not just "Something That Happened." This cannot be "One of Those Things...”

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: wełek » śr sierpnia 13, 2008 10:01

Mam taka sprawę do kogoś kto by mógł załatwić jakiś nocleg w gdańsku przed maratonem będe tam dzień wczesniej w domu studenckim nie ma juz miejsc a na salę nie jestem przygotowany ponieważ od razu po maratonie wyjeżdżam na obóz do Szklarskiej Poręby jeśli ktoś by chciał pomóc to proszę o kontakt najlepiej na telefon nr. 508493225 jakis sygnał sms ja oddzwonie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Solidarności - historia pięciu edycji od 2004 r. do 2008 r.”