Kask dla kaskadera 8)

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
bonzeeq
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 19, 2007 2:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kaiserslautern, Niemcy
Kontakt:

Kask dla kaskadera 8)

Post autor: bonzeeq » śr czerwca 06, 2007 11:02

Po kilkudniowym intensywnym docieraniu moich nowych frontman´ow zaczynam sobie dosc szybko przypominac jak to sie grasowalo "za mlodego". Na moje nieszczescie wlaczyl sie tryb "cwaniaka" i przy pewnej glebie ktora zaliczylem nie wiedziec czemu zatesknilem za kaskem :oops: .

Jakie firmy sa dobre? Chce zainwestowac i miec juz na dluzszy czas. Reszte sprzetu mam. Jak poczytalem troche o Waszych bliskich spotkaniach z betonem/sciana/rampa itd to stwierdzilem ze chyba czas ja coz twardszego niz moher na mojej glowie :lol: [/b]
K2 Frontman, ABEC 5/80mm/80a

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw czerwca 07, 2007 12:33

Masz wybór dwóch rodzai:

albo typu rower - dużo otworów chłodzących głowę
lub typu jazda agresywna - z mniejszą ilością otworów ale lepiej chroni potylicę.

Z jazdy agresywnej najlepszą moim zdaniem jest firma ProTec - wyściółka wewnątrz kasku jest zrobiona z dwóch różnych materiałów, o różnych "twardościach" podczas uderzenia nie ma "klepy" jest dobre wyhamowanie głowy, nim trafisz w twardy element.

Poza tym masz jeszcze Powerslide, Rollerblade TRS, K2, Kryptonics....

Z kasków "wyścigowych": Met, Giro, Specialized, Bell - wysoka półka, ale też znajdziesz tańsze modele.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
bonzeeq
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 19, 2007 2:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kaiserslautern, Niemcy
Kontakt:

Post autor: bonzeeq » czw czerwca 07, 2007 1:39

Zauwazylem ze czasami przechyla mnie do tylu, wiec opcja z lepsza ochrona potylicy bylaby chyba lepsza. Czyzby kaski "rowerowe" wogole nie chronily tylu glowy?
K2 Frontman, ABEC 5/80mm/80a

Kakula
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 25, 2007 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kakula » ndz czerwca 10, 2007 6:29

Eee chronią...i zapewne zauważysz przy bliższym spotkaniu w sklepie(pomijając markę)cena idzie z większym bezpieczeństwem bo im droższy kask tym bardziej ma wystający "czub" z tyłu i z lepszej mieszanki jest zrobiony(pomijam kwestię otworów)...poza tym "dla pocieszenia" niezaleznie od tego za ile go sobie sprawisz to po jednym upadku z "użyciem" go podobno wg.producentów nawet jeśli nie jest widocznie uszkodzony to nie powinieneś go już używać(domyślam się,że chodzi o zmęczenie materiału)...ja ostatnio kupiłam sobie rowerowy Giro i jest mega wygodny...na szczęście jeszcze "nie testowałam":)natomiast przyzwyczajam się do 1000g na głowie z racji zjazdów po górkach i to jest dopiero masakra...aczkolwiek czuje się w nim mega bezpiecznie(full face)pozdrawiam!

mike_wwa
Posty: 33
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 2:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: wwa

Post autor: mike_wwa » wt czerwca 12, 2007 10:56

W dodatku kask ma jeszcze jeden plus dodatni. Przy moim wzroście (1,85m czyli na rolkach jakieś 10cm więcej) i zadrzewieniu warszawskiego Żoliborza gdzie najczęściej jeżdżę, żadna gałąź mi niestraszna :D

pozdro

mike

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”